Chcete začít nový vztah? Takhle poznáte, že ještě nejste připravená

23. 2. 2019
Chcete začít nový vztah? Takhle poznáte, že ještě nejste připravená
Rozešla jste se s partnerem, je vám smutno, ale zároveň máte chlapů plné zuby. Kdy je tedy ta správná chvíle začít uvažovat o restartu, novém partnerovi a vztahu? Není to zdaleka tak jednoduché. Než se vydáte na další cestu, raději pár věcí zvažte.

Nový začátek

„Rozchodem končí jedna životní etapa, zároveň začíná jiná. Spousta lidí ale dělá to, že se pustí do nového vztahu po rozchodu příliš brzy, ať už z důvodu toho, že to tak chtěli, nebo to vyplynulo ze situace,“ říká poradce pro mezilidské vztahy a terapeut Karel Chába. Podle něj si v takové situaci ještě neuvědomujeme, že náš mozek zatím nedokáže fungovat v normálním režimu, není ještě přivyklý změně, odloučení, prostě rozchodu vůbec.

„Naše myšlenky se můžou neustále točit kolem bývalého partnera. Mozek nás začne tlačit i do situací, kdy často přemýšlíme, co by v tuto chvíli náš bývalý partner dělal, jak by se choval, co by řekl, na co teď myslí, jak by reagoval, kdybyste byli spolu,“ vysvětluje Karel Chába. Budeme-li pořád srovnávat bývalého a současného partnera, budeme-li se soustředit na minulost, nový vztah pak nemá šanci být plnohodnotný a funkční.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále pracovního týdne je tady a vy jen s velkými problémy zakončujete směnu. Prostě se nemůžete zbavit pocitu, že není něco v pořádku. Přes víkend se dáte dohromady a budete zase jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme