Chcete zhubnout 2 kg za 4 dny? Zkuste odvodňovací dietu

11. 11. 2017
Chcete zhubnout 2 kg za 4 dny? Zkuste odvodňovací dietu
Čeká vás příští týden svatba, ples nebo důležité focení a potřebujete nutně zhubnout do šatů? Pak je na čase vyzkoušet odvodňovací dietu, která vás zbaví přebytečných tekutin v těle. Tato dieta se nedá držet dlouhodobě a výsledky také nejsou trvalé, pokud ale rychle potřebujete shodit pár kilogramů, může fungovat. Na konci článku naleznete jídelníček.

Jak na odvodnění

Co je při odvodnění organismu nejdůležitější? V příštích čtyřech dnech musíte rapidně snížit příjem soli! Díky tomu můžete během prvního jednoho a půl dne přijít o až celý kilogram váhy. Při nadbytečném příjmu soli má tělo tendenci zadržovat vodu, aby sůl mohlo ředit. Pozor, nemá smysl, abyste nepili, protože by vás akorát dostihla únava.

Přechod na dietu s nízkým obsahem soli způsobuje ztrátu přebytečných tekutin, a tím i hmotnosti. Nadýmáte se nebo máte oteklé kotníky? Trpíte pocitem nafouklého břicha před menstruací? Pokud začnete s touto dietou, mohou všechny tyto zdravotní problémy vymizet nebo se alespoň zmírnit.

Jezte, nehladovte, ale dávejte si poloviční porce než obvykle. Hubnutí je založeno na základních sacharidech, v nichž je přirozeně málo soli. K snídani volte ovesnou kaši, müsli. K obědu si dejte brambory, tortillu nebo pitta chléb. K večeři jsou pak vhodné rýže, těstoviny nebo brambory. Další vhodné potraviny jsou: odstředěné mléko, libové maso, čerstvé, mražené nebo konzervované ryby, tofu, červené fazole a samozřejmě zelenina. Žádné jídlo nesolte.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po vyčerpávajícím týdnu zatoužíte po odpočinku a činnostech, které lze dělat s kamarády. Když si vyrazíte za sportem, vrátíte se domů jako znovuzrození. Zaměřte se také na výchovu dětí.…