Chcete zhubnout 2 kg za 4 dny? Zkuste odvodňovací dietu

11. 11. 2017
Chcete zhubnout 2 kg za 4 dny? Zkuste odvodňovací dietu
Čeká vás příští týden svatba, ples nebo důležité focení a potřebujete nutně zhubnout do šatů? Pak je na čase vyzkoušet odvodňovací dietu, která vás zbaví přebytečných tekutin v těle. Tato dieta se nedá držet dlouhodobě a výsledky také nejsou trvalé, pokud ale rychle potřebujete shodit pár kilogramů, může fungovat. Na konci článku naleznete jídelníček.

Jak na odvodnění

Co je při odvodnění organismu nejdůležitější? V příštích čtyřech dnech musíte rapidně snížit příjem soli! Díky tomu můžete během prvního jednoho a půl dne přijít o až celý kilogram váhy. Při nadbytečném příjmu soli má tělo tendenci zadržovat vodu, aby sůl mohlo ředit. Pozor, nemá smysl, abyste nepili, protože by vás akorát dostihla únava.

Přechod na dietu s nízkým obsahem soli způsobuje ztrátu přebytečných tekutin, a tím i hmotnosti. Nadýmáte se nebo máte oteklé kotníky? Trpíte pocitem nafouklého břicha před menstruací? Pokud začnete s touto dietou, mohou všechny tyto zdravotní problémy vymizet nebo se alespoň zmírnit.

Jezte, nehladovte, ale dávejte si poloviční porce než obvykle. Hubnutí je založeno na základních sacharidech, v nichž je přirozeně málo soli. K snídani volte ovesnou kaši, müsli. K obědu si dejte brambory, tortillu nebo pitta chléb. K večeři jsou pak vhodné rýže, těstoviny nebo brambory. Další vhodné potraviny jsou: odstředěné mléko, libové maso, čerstvé, mražené nebo konzervované ryby, tofu, červené fazole a samozřejmě zelenina. Žádné jídlo nesolte.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Den po novoluní jste ve zvláštní náladě. Ne vše dopadne podle vašich představ. To jen proto, že jste unavení a potřebujete nabrat nový dech. Nadřízený za vámi přijde s prosíkem anebo…

Nejčtenější články

Doporučujeme