Chcete zhubnout a přestat se trápit? Zkuste intuitivní stravování. 8 rad, jak na to!

27. 9. 2020
Chcete zhubnout a přestat se trápit? Zkuste intuitivní stravování. 8 rad, jak na to!
Kolik diet už máte za sebou? Desítky? Možná je načase zkusit jíst intuitivně, tedy podle toho, co vám říká vaše tělo. Takzvaná intuitivní výživa není žádný úlet, ale doporučují ji i odborníci. Zejména psychologům se líbí, protože principem diety je dát tělu to, co si přeje, naslouchat mu a díky tomu být spojení. A samozřejmě pak i snáze zhubnete.

Překonáte závislost na jídle

Tento způsob stravování popsala ve své knize psycholožka Svetlana Bronnikova a v podstatě nám radí, jak překonat závislost na jídle – tak, abychom si mohli dovolit jíst vše, na co máme chuť, a abychom se naučili vnímat signály hladu a nasycení a přitom zhubli a znova nenabrali. V čem je princip této diety odlišný od jiných dietních režimů? Ostatní diety nás většinou nutí omezovat se a omezovat svoje touhy po jídle, na které máme chuť. V důsledku toho pak často nárazově nebo trvale diety porušíme a začneme se opět přejídat.

Jak zahnat chuť na sladké? Mrkněte na video: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Poslední školní den je pro vás nostalgický. Pokud máte děti, tak z toho budete trošku naměkko. Nakonec uvidíte, jak se dopídíte ke správnému rozhodnutí. Vyrazíte s rodinkou někam na…

Nejčtenější články

Doporučujeme