Chcete zhubnout ještě pár kilo do Vánoc? Zkuste tyhle snadné triky!

3. 12. 2018
Chcete zhubnout ještě pár kilo do Vánoc? Zkuste tyhle snadné triky!
Bojíte se, že o Vánocích přiberete? Stačí, když ještě poslední měsíc před svátky uděláte několik opatření a klidně si můžete dopřát vanilkové rohlíčky nebo řízek s bramborovým salátem. Těchto pět jednoduchých triků vyzkoušejte a před Štědrým dnem budete o pár kilogramů lehčí.

Jezte správné tuky

Chcete-li zhubnout do Vánoc, omezte tuky, a to z důvodu jejich energetické vydatnosti. Mají více než dvojnásobný obsah energie oproti sacharidům a bílkovinám. Když tedy snížíte příjem tuků, sníží se i vaše hmotnost. Určitý podíl tuku ale vaše tělo potřebuje, takže vyloučit je zcela není vhodné. Z celkového denního energetického příjmu by měly tvořit asi 30 procent a jejich celkový denní příjem by neměl klesnout pod 50 gramů. Vybírejte ale ty „dobré“ tuky. Patří mezi ně olivový olej, lískové ořechy, mandle, tučné ryby (losos, makrela) a kvalitní margaríny.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hned druhý den pracovního týdne máte energie přímo na rozdávání. Nezdá se, že byste byli pozadu s pracovní elánem. Veškeré úkoly plníte s precizností, kterou v sobě máte od nepaměti.…

Nejčtenější články

Doporučujeme