Chcete zpátky ploché břicho? Můžete ho mít, když budete dělat tyhle cviky!

18. 1. 2022
Dokonalé a pevné břicho je sen mnoha žen. Co dělat, aby bylo zase trochu pevnější? Zázračné diety nefungují, plochého břicha dosáhnete jedině tím, že budete kombinovat pohyb a správné stravování.

Jak zhubnout břicho?

Mít po dětech dokonale vyrýsované bříško není jen tak. Navíc nejen matky od dětí, ale i mnohé mladé holky trápí faldíky a povolené břišní svaly, pokud naposledy sportovaly na střední škole v hodinách tělocviku. Co si budeme povídat, pevné bříško není zadarmo, bez cvičení to nejde, zároveň je důležité uvědomit si, že nejde cvičit jen břicho. „Chcete-li mít ploché anebo dokonale vyrýsované břicho už napořád, dosáhnete toho jedině dlouhodobou kombinací komplexního pohybu a správného stravování. Bylo by totiž chybou zaměřit se pouze na břicho. Pokud budete posilovat jen břišní svaly, požadovaný efekt se nedostaví,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Pokud tedy třeba pravidelně běháte, zaměřte se při cvičení na horní polovinu těla. Jestliže rádi a často plavete, posilujete při tom horní část těla. Pak pro vás budou vhodné cviky na posílení nohou. Přinášíme vám základní cviky, které vám pomohou k plochému břichu – skvělé je, že se dají dělat i doma.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Včera těsně před půlnocí proběhlo novoluní ve vašem znamení. Nicméně na vás bude mít obrovský vliv i další dva dny. V každém případě si dejte pozor na přecitlivělost a ukořistěte pro sebe…