Komentáře k článku zpět na článek

Monika 10. 11. 2018 | 15:03

Tak čítam...a chápem...tie negatívne odpovede su od žien,ktoré deti majú...ideálne vo vzťahu,alebo ešte majú kopu času...chápem vašu túžbu...ale aj podmienku nádejného otca...stále je to lepšie ako anonymný darca...mne to príde fér na všetky strany...a hlavne...to dieťa je chcené...bude teda milovanè...nech sa rozhodnete akokolvek...držím palce...za mňa..ja by som už bola v tom...👍

serfik 4. 10. 2017 | 07:53

Ahoj nevidím to jako problém, pokud by některá slečna potřebovala pomoct, rád se nabídnu, ta představa mi vůbec nevadí tak dámy, budu se těšit

Karrol 5. 1. 2014 | 23:22

petulka5: Příběh mě zaujal. Jsem také matka samoživitelka a otec se k synovi nehlásí , ale nemyslím si , že máte pravdu.Soudíte tak , ale myslím , že tady to může posoudit jen matka , která je na vše sama a ne matka z funkční rodiny.
Nebo z pohledu kamarádky, která se umí sama finančně postarat a zvládá to sama.. Ale samozřejmě mít dítě nebo ne také bych se nerozhodovala. Jen za cenu být na to sama tohle není jednoduché. Držím palce!

frakira 12. 12. 2013 | 18:51

Ja slecnu naprosto chapu - sama mam dve deti a i kdyz mi manzel opravdu moc pomaha, kdysi jsem v to ani nedoufala a kolikrat jsem si rekla, ze by nam bez nej bylo lip. To, ze nekdo sve deti bez chlapa neuzivi, je fakt, ale opravdu to neplati pro kazdou.
Nicmene kdyz na to jde slecna takhle rozumove, opravdu by bylo lepsi vzit k sobe i toho kamarada - text ve mne budi dojem, ze by do toho sel, i kdyby vlastne byli jen obycejni spolubydlici.

petulka5 3. 12. 2013 | 23:42

Divizna: já to myslela obecně že se tu soudí žena která chce dítě jako každá žena né konkrétně Vás. ale jak píšete jsou tam jisvá velká rizika ale to už si musí paní zvážit sama co chce a co né, jen chci říct že jí chápu že touha je silnější jak racionální myšlení

Divizna 2. 12. 2013 | 21:04

petulka5: Ano, druhý případ se mohl stát i manželům,ale díky tomu, že šli na genetiku, a přišlo se na to, že manžel není otec, od ženy odešel a ta, aby děti vůbec uživila, požádala o alimenty jejich biologického otce, který měl být původně mimo hru....
Dál mám potřebu říct, že nikoho nesoudím, nikoho jsem neurazila, jen jsem napsala svůj názor. Jestli jste můj příspěvek četla celý, tak jsem i psala, že dotyčnou v její touze chápu. Jistě by i některé moje činy byly pro jiné nemorální, tak to prostě je, otázka normálnosti, morálky, atd... je věc velmi subjektivní, tudíž máme každá právo vidět věc svýma očima a pro mě je toto prostě už za mou hranicí.

petulka5 2. 12. 2013 | 19:20

Divizna: dobrý den, druhý případ se mohl stát i s manželem a člověk by si stejně kladl otázky a vyčítal si to i když si není co vyčítat. Mám 3 děti s přítelem nejsme manželé a nijak mi to nepříjde zvrhléé, kolik je lezeb co mají děti a žijou s ženou taky to není normální ale není potřeba je soudit nelibí se mi že tu píšete takové věci, když to není podle pravidel je to nemorální, každý má jinou morálku a každému příjde něco jiného normální a nenormální.Když manžel odejte ze vztahu když je dítě malé taky se matka bude potýkat s těmito otázkami taky a co nadělá vubec nic.

Mata69 2. 12. 2013 | 15:09

Divizna: vystihla jsi to pěkně - já se pod to ráda podepíšu. Chápu, že touží po dítěti....ale to řešení je prostě sobecké a nemorální - jak píšeš.
Člověk nikdy neví co život přinese...a jestli dítěti zůstanou oba rodiče až do dospělosti...ale tohle je prostě provoplánově rozhodnuto, že dítě prostě bude mít jen matku. Basta fidli.

Divizna 2. 12. 2013 | 14:24

Nevidím takové rozhodnutí jako šťastné, ale říkám si, proč tolik nenávisti. Touha po dítěti je základní lidský pud. Dotyčnou chápu, i když její nápad neschvaluji. Ne tak kvůli tomu, že by na to možná byla sama, ale proto, že mi to přijde nemorální a sobecké vůči dítěti, které je předem ochuzeno o otce. Jsem staromódní, dítě se má narodit manželům.
A k tomu 2 případy z mého okolí- 1. samotná paní, řešila to umělým oplodněním, nejdříve spokojená, pak s otázkami dítěte dost nešťastná. a 2. vdaná paní, manžel sterilní, požádala kamaráda - narodila se dvojčata s DMO, přišlo spousta výčitek a obvinění....

Mata69 2. 12. 2013 | 10:18

momou: ono se může stát, že se cosi hne i v otci, který by třeba souhlasil s tím, že se o dítě nijak zajímat nebude. Po letech mu přijde, že vlastně někde je jeho dítě a začne se aktivně zajímat...A co to díě proboha, až se jednou zeptá - kdo je můj otec?

momou 2. 12. 2013 | 09:59

petulka5: Jenže podle zákona je to neplatná dohoda a když by si to jednou rozmyslela a nechala soudně udělat test otcovsví, tak bude žádat alimenty. Ač jí to nepřeji, může se dostat do takových problémů, že velice ráda zapomene na hloupou dohodu (neplatnou) a bude po panu oplodniteli chcít alimenty.

petulka5 1. 12. 2013 | 21:09

Betyyna: to právě tak není kdyby jste to pořádně četla nechává si čas na rozmyšlenou nechtěla by mo mít uvedeného v rodném listě chcepouze dítě néé peníze.

Betyyna 1. 12. 2013 | 19:08

A ten pan oplodnitel to bude jen takový plemenný sameček a klidně bude dál žít s tím, že támhle u slečny vyrůstá jeho dítě? Nebo až bude ouvej, tak si to slečna rozmyslí a zažaluje si ho pro alimenty?

momou 1. 12. 2013 | 15:42

Už vím co mi chování této slečny připomíná :) Akorát koukám na televizi a je tam dítě, které CHCE PSA. Ale vlastně samo neví, jak správně se o něj starat a kolik to vše stojí peněz ................
Ať si slečna dítě má a klidně sama, ale měla by si to pořádně promyslet!!! A probrat pro a proti.

Mata69 1. 12. 2013 | 15:32

No a na ty opačné názory....ano, bohužel spousta dětí vyrůstá z různých důvodů v neúplné rodině. Ano, ze spousty těchto dětí vyrostou zcela jistě dobří lidé. Ale asi jsem staromodní, není to v pořádku. Nějakým způsobem se to vždy na těch dětech podepíše (a teď se tu ozvou ty, které jsou těmi dětmi z neúplného manželství a budou mi tvrdit jak jsou v pohodě a nic se na nich nepodepsalo). Ale jít do toho prvoplánově, že prostě se od někoho nechat oplodnit? To je silné kafčo...a myslím, že i ty názory, které s hrdinkou příběhu souhlasí svědčí o poněkud pokřivujícím se myšlení celé společnosti.Notabene, hrdinka příběhu má přítele, který jí není jistě protivný, když se s ním schází, rozumí si s ním - no ale nejiskří to...ten jí je dobrý akorát tak k tomu oplodnění a ještě se diví, že i on by chtěl k tomu dítěti mít nějaké vazby. O její morální vyspělosti svědčí i to, že by neměla potíž se nechat oplodnit ženatým kamarádem, protože on se jí pořád líbí (takže tím aktem oplodnění by mohla v sobě rozpoutat ještě i víc než k němu cítí doteď) i když on má funkční rodinu, klidně by mu jí tímhle narušila...
Ne, myslete si o mě co chcete. Ta ženská prostě je mimoň.

Mata69 1. 12. 2013 | 15:24

Kristepane....kup si štěně a zapomeň na dítě. Něco tak sobeckýho jsem už dávno nečetla. Néé není to o tom, že by nebyl adept na tatínka, on se madam zrovna moc nelíbí...ale dítě s ženatým (který se jí samozřejmě líbí) by si klidně pořídila. Bez ohledu na to, že má on svojí rodinu.
Ježiš to je pipina, potřebovala by proplesknout. Jestli se jí podaří si to dítě někde sehnat, tak dopředu toho prcka lituju. Protože bude jen prostředek k ukojení sobecké touhy.

Elaa 1. 12. 2013 | 14:08

momou: není možné řešit vše rozumem - mám na mysli pořízení si dítěte...to co tu řešíte "rozumem" jsou normální běžné životní situace v životě, které přicházejí a odcházejí tak jak plyne život - můžou se stát ale taky nemusí, může mít super štěstí, ale i smůlu na zaměstnání, nemocnost dítěte, atd atd......
a jiskření...to je každýho věc - jak dalece na jiskření v partnerství dá - osobně si nedovedu si představit, že bych po 25 letech manželství nebylo ani kousíček jiskřičky...abychom byli pouze kamarádi, případně bych žila ve svazku s "bratrem" .
když jsem byla na základce - rodiče spolužačky se vybourali - těžká autonehoda - a nikdo z příbuzných nestál o starání se dvou dětí místo rodičů, kteří leželi v nemocnici..prarodiče už nemohli. Vzala si je do péče naše paní učitelka, aby nešli po dobu hospitalizace rodičů do děcáku. Stalo se to v 70. letech - vidíte a to měli oba rodiče.... dnes by to byl třeba Klokánek na pár dní, týdnů...vždy se nějaké řešení v krizi najde - ale taková krize - to už je extrém...

momou 1. 12. 2013 | 13:34

petulka5: Moje kamarádky odvahu mají, ale také ví, že dítě něco stojí a protože si uvědomují, že by to dítě bylo šizeno, tak se do tohodle také nepustily, mají rozum.
No jste fakt dobrá, že chcete živit svoje děti ještě v 37 letech a kdyby náhodou tak budete živit celou jejich rodinu ........ Já bych se spíš styděla, že mě v tolika letech rodiče živí (tady se nejedná o pomoc, když už víc jak 10 let nepracuje).

petulka5 1. 12. 2013 | 13:30

momou: a ještě jak tu píšete o těch kamarádkách co mají 35 let a nikoho nemají tak věřím tomu je že tato myslenka napadla jen se do toho bojí jít. Nemají takvou odvahu bojí se lidí okolo sebe co na to řekne mamka, kamarádky okolí kdežto tato Adéla to neřeší a to se mi libí, vykašlat se co řeknou ostatní at je spokojená ona a miminko. A dnes je tolik bazarů že se dají věci na miminko pořídit za pakatel tak to bych taky neřešila neznáme její finanční situaci.A kamarád to má moc fajn že má rodiče kteří mu jim pomáhají. Mám taky rodiče kteří nám pomáhají a já se za to nestydím taky budu chtít pomáhat svým dětem at to bude malá pomoc

petulka5 1. 12. 2013 | 13:26

momou: ano to je Váš názor ale bohužel nesouhlasím.Já mám taky 3 děti taky jsme si počkala 2 roky ale to co tu píšete je pro mě hloupost. Každá žena v té chvili na sebe protože JÁ CHCI DÍTĚ, jak už jsem psala mám kamarádku co vychovává sama bez rodičů i přítele má práci, peníze platí si poplatky školku a když šla do nemocnice poprosila mě at si vezmu malého na noc a bylo po problému.Takže myslím že to moc nafukujete. Ano je jiné když máte manžela který umře nebo dítě bez partnera ale v podstatě se dostáváte do stejné situace. Určitě i stát by jí pomohl kdyby došlo na nejhorší.Ale to je jedno. At se paní rozhodne jakkoliv držím ji pěsti a přeji ji to.
A taky si myslím kdyby jsem si děti pořizovali z rozumu tak vymřeme. Peníze, noční vstávání, nemoci, učení s dětmí tohle je velké usilí kterou tu matku stojí i když má partnera nebo nemá.

momou 1. 12. 2013 | 12:53

Elaa: Neřekla bych, že se jedná o zlobu, spíš je to zdravý rozum. Já když si přečetla větu o "JISKŘENÍ", tak jsem šla do kolen, už jen proto, že právě ve svých letech by měla vědět, že jiskření není všechno.

momou 1. 12. 2013 | 12:49

petulka5: Něco jiného je, když se otec k dítěti nehlásí a něco jiného je, použít chlapa jen jako "materiál". Tato slečně vůbec nemyslí na dítě a na to, jaké to pak pmůže míz dopady pro to malé. Ani nemyslí na to, že kdyby jí bylo zle a musela do nemocnice a nemohla se o dítě starat, co by pak s tím dítětem bylo? proto asi se v příspěvcích je vidět slovo jako: sobec, blbec, ...... Ona myslí jen na to, jak mít dítě, ale už se nezabývá tím, jak ho uživí, kdo ho bude hlídat ............ Mám děti 3 a ani s jedním to není jednoduché, když je člověku zle. A upřímně já na svoje první dítě čekala 5 let! Mám 3 kamarádky, které ve svých 35 letech pořád nemají nikoho s kým by mohly mít rodinu, nemají ani přítele, ale rozhodně si uvědomují všechny okolnosti a potřeby, které se točí kolem dítěte. mám i kamaráda, který moc chtěl rodinu, teď čekají malé, ale bohužel si ani on a ani jeho partnerka neuvědomili, že k tomu taky potřebují peníze!!!! Kočár kupovali jeho rodiče, teď díky jeho rodičům předělávají byt ..... jeho rodiče ho vlastně pořád živí, protože nemá práci a ani jí nechce, jeho partnerka má na sobě hypotéku ............. Z čeho to dítě budou živit? Z čeho zaplatí případné léky? ........... Pořídit si dítě jen proto, že já CHCI, je hloupost, když nedmyslím i ten zbytek!!!!!!! Ano, může se stát, že člověk přijde o práci, ale to je něco trochu jiného. A slečna myslí jen na to, že CHCE dítě, ale už nemyslí na ten zbytek, který je také velmi důležitý.

LencaV 1. 12. 2013 | 07:18

tedy dámy, je zde jen pár příspěvků, ale tolik zloby pohromadě člověk jen tak nevidí. Blbka, sobec.. proč? Protože chce mít své dítě a jde na to jinou cestou, než je běžné zvykem? Určitě tady nejvíc kritizují ty, co doma ty děti mají a jsou ty "jediné spravedlivé". Trochu tolerance a nadhledu by to chtělo

petulka5 30. 11. 2013 | 19:16

kočina: Děkuji. Toleranci nevím ale empatii mám. Necháu jak lidé mohou soudit lidi které neznají at je to maminka paterčat z toho mi bylo do pláče jakým utokum musela čelit, nebo jak soudí Vladka z vyvolených hold to umí je úžasný národ ho miluje proto vyhrál ale těch komentářů. To samé tady. Jak píšete každý se muže do této situace dostat ani neví jak. I umrtím manžela a to muže být fungujicí milujicí rodina a najednou je maminka na miminko sama. Takže použít slova že paní je blbá nebo že takovou matku je mít za trest je smutné. Třeba bude lepší mám jak jsme my tady dohromady!!!! Tím se nechci nikoho dotknout. Pokud to Adéla bude číst běže to toho bez rozumu není na co čekat. Až pujdete na slepák do nemocnice tak Vám ho maminka nebo nějaká kamarádka mile ráda pohlídá a třeba už slepák nemáte tak máte o starost méně.
Krásný večer Petra

Elaa 30. 11. 2013 | 18:29

petulka5: souhlas...tolik zloby...kdo jsou, že takhle hned soudí? Přece nic není jen černé nebo bílé...možná, kdyby samy byly v podobné situaci, jejich myšlenky nebo rovnou činy by se ubíraly stejným směrem...ale ony by se přece do takové situace nikdy nemohly nedostat, že - tak alespoň na mě všechny negativní pisatelky působí, možná mají i svatozář na hlavě...ale hned odsoudí.....smutný...

kočina 30. 11. 2013 | 16:52

petulka5: Jste skvělá ženská. Máte v sobě obrovskou míru tolerance a empatie.
Narozdíl od některých supermatek. Skoro to tu totiž vypadá jako hon na čarodějnici.

petulka5 30. 11. 2013 | 14:54

A ještě bych chtěla říct že mám (ted už kamarádku) co mi dohodila moje kamarádka že má kolegyni v práci a hledá někoho na hlidání po porodu.
Seznalily jsem se před porodem řekla mi své požadavky a já na to kývla. Do porodnice jsem ji vezla taky já tatínek se k dítěti nehlásil. Po porodu si domluvila pracovní dobu tak aby mohla jezdit kojit a já měla malého od týdne doma třeba jen na 3-4 hod. Postupně se to utřepalo a já hlidala každý den (byla jsem v té době se synem na mateřské který měl 1 rok) její malý byl zlaté miminko. No a tím chci říct že to jde, domluvila si práci mě si platila na hlidání a vše fungovalo. S tatínkem se soudila dlouho a pak sám dostal rozum když malému byli cca necelá 2 roky a ted občas hlidá. Musím podotknout že kamarádka nemá rodinu kdo by malého hlidal když jede na služební cestu tak bud funguje tatínek nebo já. Sice mi za hlidání pořád platí ale malý je tu od malička moc spokojený a to je pro ní nejdůležitější.Malý má ted v neděli 3 roky a vše se zvádlo, jak kojení, tak unava maminky a ted i školka. Takže je jedno zda si člověk udělá dítě s člověkem kterého miluje a ten jí pak opustí nebo je to matka která chce zůstat sama.

petulka5 30. 11. 2013 | 14:40

Dobrý den, nechápu proč to tady tak soudíte? Chápu že máte asi úplné rodiny jako já ve které vychováváme 3 děti ale pokud je to skutečný příběh tak paní úplně chápu. Je jí 37 a opravdu nemá na co čekat!!! Znám už takový případ že si známá nechala milencem udělat dítě a žije s ním sama a dítě má 18 let a je to vše v pořádku. Kolik je "rodin" že mají spolu dítě a chlap odejte od rodiny a žena zůstane sama a musí si poradit s uspáváním, učením nebo školkou. Však máme okolo sebe rodinu, kamarádky.
Já v případě paní bych do toho šla bez rozmyšlení tatínka bude mít a třeba to vše v těhotenství nebo po něm přehodnotí a bude vše v pořádku.
Držím pěsti!!!
Je rozdíl dělat tetu nebo být maminka! To je nenahraditelnéééé. Tak to citím já.

BlankasKubíčkem 30. 11. 2013 | 14:19

To je ale blbina... ať si dojde do nejbližšího kojeneckého ústavu a nechá se zaměstnat jako dobrovolník, může chodit každé odpoledne přebalovat, uspávat, vozit, utírat zadečky a bude užitečná. Děti jí jako hodnou tetu budou milovat. Narozdíl od dítěte, které bude vyrůstat bez táty a jednou jí za to co udělala může nenávidět...

PUPÍNA 30. 11. 2013 | 10:50

Ty jsi snad vymyšlená .....
nebo ne a pak sniž svoje nároky a vyhni se ženáčům a užeň si dítě ve vinárně s někým opravdu cizím. Aby, až se Ti vše rozleží v hlavě nemusela vymáhat alimenty.

Durga 30. 11. 2013 | 09:22
Durga 30. 11. 2013 | 09:21

Bože, do čeho jsi to vložil duši? A proč jsi nepřidal taky lepší mozek.
Především nechápu, co ti brání dítě adoptovat - samozřejmě takové, které ti jako svobodné dívce dají. Já bych ti nedala žádné. Jestli chceš hračku, zajdi do hračkářství a kup si panenku. Jestli je ti samotné smutno, najdi si partnera. Ve 33 letech máš ještě šanci, dej si inzerát. Uvědomuješ si, co to znamená mít dítě? Dítě není hračka, to je živý tvor, nelze je odložit, protože už nemáme čas. A taky si uvědom ještě jednu věc. I ty budeš občas nemocná, Potká tě i to, že budeš muset do nemocnice. Co bude s dítem. Když jsem chodila po nemocnicích se vším možným, manžel se staral o 2 děti, synovi bylo 7, dceři 2 roky. Co se stane s tvým dítětem, když tě chytne slepák a půjdeš na operaci. Kamarádka teď upadla a bude delší dobu v nemocnici. Kdyby se to stalo tobě - děti půjdou do domova? Největším neštěstím pro dítě je, když si je rodiče pořídí pro SVOJE potěšení.

Elynor 29. 11. 2013 | 23:44

To nemůže být skutečné, tohle. To je postava z velmi hloupého televizního seriálu. A jestli ne, tak předem lituju případné dítě, protože mít něco takového za matku je trest, který si žádné robě nezaslouží.

Betyyna 29. 11. 2013 | 20:06
elvia2 29. 11. 2013 | 20:00
momou 29. 11. 2013 | 18:32

Jsi blbá ............... k tomu se nedá cokoliv dodat. Měla by sis uvědomit, že to tvoje "jiskření" jednou vyprchá a co pak zbude ve vztahu? Víš proč jsou někteří lidé ve vtahu i po 20 letech šťastní a spokojení? Protože jsou tak trochu kamarádi! Ze své zkušenosti Ti mohu říct, že mě ze zečátku ten můj chlap vůbec nepřitahoval, dobře se mi s ním povídalo, jezdili jsme spolu na kole, .... jako kamarád byl úžasnej. No a jednou se stalo a my se spolu vyspali ..... máme Aničku a k ní ještě dva kluky a tohodle chlapa bych dnes nevyměnila za nic na světě!!!! Rozhodně to mezi námi nejiskřilo, ale stál za mnou, nechal vše na mě až si to promyslím, není ani ideál krásy .........., ale je to ten správný chlap! A věř mi, že vychovávat dítě sama, je blbost, zvlášť, když nemusíš (něco jiného je, když se dva rozejdou). Jak to uděláš: až Ti nebude dobře, až jednou neseženeš školku, až budeš muset v práci zůstat dýl, ............... i jedno dítě dokáže kolikrát dost pocuchat nervy, když má už týden teplutu a ty se pořádně nevyspíš! A i chlap má právo vídat a starat se o dítě, zvlášť, když ten tvůj kamarád by chtěl - toho si moc važ, takových chlapů není mnoho!!!! Dobře si to rozmysli, i tvoje okolí bude jednou zvědavé, proč si na dítě sama a co pak jednou řekneš dítěti? "Promiň děťátko moje, prostě tam nebyla jiskra??"

Přečtěte si také

Horoskopy

Závěr směny bude bez komplikací stejně jako celý pracovní proces. U kolegů jste oblíbení a nadřízený si…

Nejčtenější články

Doporučujeme