"Chcípni!" Děti si nadávají pomocí SMS

12. 3. 2002
"Chcípni!" Děti si nadávají pomocí SMS
Nový fenomén mobilních telefonů se postupně rozšířil i mezi naše děti. O problémech, které to způsobuje jsme psali již několikrát. V Dánsku se nyní objevil další problém. Děti využívají SMS zprávy ke sdělením, která by zřejmě do očí nikomu neřekla.

"Chcípni!" Děti si nadávají pomocí SMS

Nový fenomén mobilních telefonů se postupně rozšířil i mezi naše děti. O problémech, které to způsobuje jsme psali již několikrát. V Dánsku se nyní objevil další problém. Děti využívají SMS zprávy ke sdělením, která by zřejmě do očí nikomu neřekla.

Zdá se, že jde o nový druh šikany. Děti si navzájem posílají zprávy typu: "Nikdo tě už nesnáší!", "Ošklivá a blbá krávo, co tu pohledáváš?", "Šprte blbej", "Odprejskni!", nebo dokonce "Chcípni!". Využívají možnosti telefonů, kdy lze poslat zprávu jen na display, takže zprávu není možné uložit a později to dokázat. Zpráva totiž po chvíli sama zmizí.

Děti ani samy netuší, co tím mohou způsobit a jak mohou spolužáka nebo spolužačku ranit. Mobily se dostávají dětem do rukou tak brzy, že nejsou schopny je odpovědně používat.

V Dánsku Organizace na ochranu dětí zahájila reklamní kampaň, při níž vyzývá mladé uživatele mobilů k taktnosti.
To, že se takové chování dětí objevilo nejdříve ve skandinávských zemích není nic divného. Penetrace mobilů je tam totiž nejvyšší. Podobné problémy lze ale v nejbližší době očekávat i u nás.

autor: Lucie

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Start do nového pracovního týdne nebude mít jedinou chybičku, protože jste plni optimismu. Okolí těšíte úsměvem na tváři, což je velmi pozitivní pro pracovní a milostnou sféru. Nadřízený…

Nejčtenější články

Doporučujeme