Choroby podle znamení zvěrokruhu: Kdo má sklon k infarktu nebo depresi? | Foto: iStock

Foto: iStock

Choroby podle znamení zvěrokruhu: Kdo má sklon k infarktu nebo depresi?

To, v jakém měsíci jste se narodila, říká hodně nejen o vaší povaze, ale i o tom, jaké nemoci vás ohrožují. Rozložení planet a jejich aktuální postavení mají totiž vliv na vaši fyzičku a zároveň zvyšují riziko určitých zdravotních problémů. Na co byste si měla dávat pozor?

Beran (21. 3.–20. 4.) – migréna, mrtvice

Milujete výzvy a vzrušení, které ale hodně zaměstnávají vaši hlavu. Pokud to přeženete, může to vést k bolestem hlavy, migrénám a také k mozkové mrtvici. Snažte se proto zbytečně nestresovat a dostatečně odpočívejte. Potížím se vyhnete jedině tak, že zvolníte tempo a alespoň na pár minut vypnete myšlenky.

Jaký bude horoskop zdraví pro rok 2023? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 12

Býk (21. 4.–21. 5.) – virózy, poruchy štítné žlázy

Býci jsou zimomřiví a trpí na časté virózy. Zaměřte se především na posilování imunity. Zejména pak od podzimu do jara přijímejte víc vitamínů, nepijte příliš studené nápoje a pomůže vám i pravidelné otužování. Dávejte si pozor také na nadměrný stres, který u vás může spustit problémy se štítnou žlázou.   

Pokračování 3 / 12

Blíženci (22. 5.–21. 6.) – alergie, úzkosti

Blíženci nejvíc trpí na dýchací cesty. Hodně se u nich objevují časté virózy s kašlem a mívají sennou rýmu. Ta dost často vede až k astmatu. Snažte se proto zaměřit hlavně na posilování imunitního systému. Pozor si pak dejte i na stres, protože máte sklony k úzkostem a jiným psychickým poruchám.

Pokračování 4 / 12

Rak (22. 6.–22. 7.) – deprese

Někdy jste přehnaně emocionální, a to často vede až k depresím. Ty může podpořit i fakt, že máte sklony k nadváze, protože zajídáte problémy v citové oblasti. S přejídáním a stresem pak souvisejí zažívací potíže. Zapracujte na svém postoji k vnějším událostem, abyste si všechno tolik nepřipouštěla.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. 7.–22. 8.) – infarkt

Lvi jsou odolní a nějaká viróza je jen tak neskolí. Zato riziko srdečních chorob je u nich opravdu vysoké. Choďte na pravidelné preventivní prohlídky a hlídejte si především krevní tlak. Hrozí vám také ucpávání tepen, nepravidelný tep, a dokonce infarkt. Snažte se krotit hněv a udržujte se v psychické kondici. Kromě toho dbejte na zdravou životosprávu a vsaďte na omega-3.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. 8.–22. 9.) – žaludeční vředy

Panny jsou perfekcionistky a kladou na sebe vysoké nároky. Často jsou kvůli tomu pod tlakem a málo odpočívají. To vede nejen ke špatné životosprávě, ale i potížím s trávením. Trpět můžete na problémy se žaludkem nebo syndromem dráždivého tračníku. Také bojujete s nadváhou. Snažte se víc odpočívat pasivně i sportovními aktivitami a zlepšete své stravování.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. 9.–23. 10.) – infekce močových cest

Míváte citlivé trávení a často se u vás střídá průjem se zácpou. Mnohem víc vás ale trápí problémy s ledvinami a močovým ústrojím. Věčně bojujete s infekcemi močových cest. Zkuste preventivně bylinky jako lichořeřišnici nebo zlatobýl a dbejte na to, abyste nikde neprochladla. Také dostatečně pijte, protože máte sklony k dehydrataci.  

Pokračování 8 / 12

Štír (24. 10.–22. 11.) – gynekologické problémy

Štírky ze všech znamení nejvíc trpí na ženské problémy. Při hormonální nerovnováze mívají silnou a bolestivou menstruaci a také mají sklony k vaginálním infekcím. Dbejte na pravidelnou hygienu intimních míst a používejte jen šetrné mycí prostředky. Nezapomínejte na pravidelné prohlídky u gynekologa a potíže s ním řešte. Zkusit můžete také bylinky na hormonální nerovnováhu.

Pokračování 9 / 12

Střelec (23. 11.–21. 12.) – artróza

Dobrodružní Střelci jsou celý život velmi aktivní, a proto mívají také častěji problémy s pohybovým aparátem. Později se z nich pak může vyklubat artróza. Úplně nejvíc je trápí bolesti zad, kterým uleví pravidelným cvičením jógy. Málokdy také vydrží v klidu, což vede k nervozitě a nesoustředěnosti. V takovém případě hoďte zpátečku, jinak si koledujete o syndrom vyhoření.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. 12.–20. 1.) – zlomeniny

Stejně jako Střelci mají i Kozorozi problémy s pohybovým aparátem. Jsou náchylní ke zlomeninám a bolestem. Tomu předejdete pohybem, posilováním svalů a také správnou výživou s dostatkem vápníku. Kromě toho máte citlivou kůži a můžete trpět na akné a dermatitidy.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (21. 1.–20. 2.) – vysoký cholesterol

Vodnáři mívají problémy s pohybovým aparátem, nejvíc pak s dolními končetinami. Nejvíc by si měli hlídat kotníky a křečové žíly. Dost často je trápí také vyšší cholesterol a hladina cukru. Citlivější mají také žlučník a střeva. Naordinujte si hlavně pohyb venku a dostatek spánku.

Pokračování 12 / 12

Ryby (21. 2.–20. 3.) – revma a deprese

Ryby poctivě pečují o své zdraví, někdy ale ani to nestačí. Objeví se nervové vypětí a hned bojují s oslabenou imunitou a virózami. Kromě toho mají sklon k revmatismu a jiným problémům s chodidly. Na to vám pomůžou pupeny topolu. Kvůli vyšší citlivosti mívají Ryby také častější sklony k depresím a jiným psychickým problémům.

Doporučujeme

Články odjinud