Chraňte své tělo, doplňujte vitamíny

21. 11. 2000
Blíží se období chřipkových epidemií a nachlazení, období, kdy bychom měli ve zvýšené míře pečovat o svoje tělo a dodávat mu potřebné dávky vitamínů.

Chraňte své tělo, doplňujte vitamíny

Blíží se období chřipkových epidemií a nachlazení, období, kdy bychom měli ve zvýšené míře pečovat o svoje tělo a dodávat mu potřebné dávky vitamínů ( o své tělo bychom ale měli pečovat nejen v těchto rizikových měsících). Kromě přírodních vitamínů existuje celá řada vitamínových doplňků potravy. Ty by měly být užívány opatrně a jejich spotřeba by neměla překračovat doporučené dávky.

Kdy je nejvhodnější užívat:

  • vitamín A, D, E (jsou rozpustné v tucích) - pravidelně s jídlem (vitamín E - ochraňuje organismus před volnými radikály, snižuje riziko infarktu, cévní mozkové příhody, šedého zákalu a některých typů zhoubných nádorů, vitamín A

    1. prospívá zdraví kůže a sliznic, udržuje zdravý zrak)

  • vitamín C - nejlépe s jídlem, hlavně tehdy, pokud máte problémy s překyselením žaludku (udržuje zdravé dásně, posiluje imunitní systém, snižuje riziko srdečně-cévních onemocnění, cévní mozkové příhody, šedého zákalu, některých typů zhoubných nádorů)
  • vápník - nejvhodnější večer nebo mezi jídly
  • zinek - s jídlem (nutný pro správné fungování imunitního systému, pro tvorbu tkání, důležitý pro růst vlasů, některé smysly-chuň a čich)
  • komplex vitamínů B - nejúčinnější ráno
  • hořčík - večer, neboň může vyvolávat ospalost
  • multivitaminy a antioxydanty - s dostatkem tekutin, během dne
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Naplánujte si s rodinkou prima den někde na příjemném místě. Nezapomínejte ani na lehké sportovní aktivity a poznání historie. To vše se bude líbit nejen vám, ale také všem blízkým.…

Nejčtenější články

Doporučujeme