Chůze vás prozradí

24. 8. 2000
Způsob chůze vypovídá mnohé o vaší osobnosti a vašem charakteru. Představíme vám tyto různé typy chůze, abyste v budoucna mohla odhadnout, s kým máte tu čest, a také se sama můžete podrobit malé zkoušce

Chůze vás prozradí

Způsob chůze vypovídá mnohé o vaší osobnosti a vašem charakteru. Představíme vám tyto různé typy chůze, abyste v budoucna mohla odhadnout, s kým máte tu čest, a také se sama můžete podrobit malé zkoušce.

Loudavá - boky se při chůzi ležérně pohupují, hlava se otočí jednou sem, jednou tam, působí velmi uvolněným dojmem. Charakterové zařazení

  1. poživačný typ, inteligentní a celkově ležérní založení. Velká kariéra

ji většinou mine, protože o ni nemá zájem.
Plouhavá - při chůzi svěšená ramena, hlava lehce skloněná a pohybuje se, i když má naspěch, plouhavě. Charakterové zařazení - spíš chaotický, bojácný, pesimistický typ, má pocit, že to v životě někam dotáhne jen s velkou námahou.
Kachní - má špičky nohou vytočené trochu ven a vystrčený zadek, horní část těla je při chůzi lehce rozkývaná. Charakterové zařazení - optimistický, takřka šelmovský typ, velmi impulsivní, většinou dobře naladěný, umí dobře zacházet s lidmi, proto ji často potkáme ve vedoucí pozici.
Cupitavá - dělá drobné krůčky, klade jednu nohu přesně před druhou, při chůzi dělá spíš trhavé pohyby rukama, hlavu drží většinou strnule vztyčenou. Charakterové zařazení - typově spíš bojácná, nejistá a nerozhodná, svým chováním přivolává přímo ruku silného ochránce.
Dynamická - pohybuje se dlouhými a pružnými kroky, chodí velmi rovně, s narovnanou páteří, při chůzi dělá výrazné švihavé pohyby rukama. Charakterové zařazení - má velkou sebedůvěru, dobře se srovnává sama se sebou i se světem, je pro ostatní svým způsobem vzor. Krom toho je velmi sociálně založená, hodí se jako opora - a k vypovídání.
Vrtošivá - jako manekýnky, klade přesně nohu přes nohu, lehce pohupuje boky, má narovnanou páteř, rameny lehce pokyvuje v rytmu chůze, při chůzi vypadá velmi elegantně. Charakterové zařazení - pozor- velmi nestálá, většinou v životě hodně dosáhne, nikdy však neví co chce, má sklon k nespolehlivosti, na druhou stranu je schopná velkých citových výlevů.
Hopsalka - rovná jako svíčka se kroky plnými síly pohybuje pružně kupředu, při chůzi působí spíš sportovně a celkově optimisticky. Charakterové zařazení - důvěryhodná, spontánní, velmi aktivní a dynamická, velmi vhodná jako vedoucí síla, nevědomky nakazí ostatní svým pozitivním vyzařováním.

zdroj: Uschi Fellnerová - Ženy na úrovni, Motto

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte mnoho plánů, jak strávit neděli v pohodě. Bohužel se však nesetkáte s kladnou odezvou. Mějte na paměti, že se musíte někdy podřídit názorům rodiny. Když už chcete prosadit své zájmy,…

Nejčtenější články

Doporučujeme