Chystáte letní grilování? Těmito pochoutkami můžete pohostit přátele

4. 5. 2020
Čekáte partu přátel nebo chystáte rodinnou oslavu? Je jasné, že chcete všechny co nejlépe pohostit a nakrmit, ale zároveň musíte kromě jídla připravit i spoustu dalších věcí. Následující recepty na rychlá a trendy jídla vám ušetří čas a zajistí perfektní výsledek.

Hotdogy s nakládaným zelím

Hotdog je velká věc. Vedou se spory, zda vznikl dříve v Chicagu či Frankfurtu. Nicméně faktem je, že jsou čím dál oblíbenější i v Česku a celkem suverénně nahradily původní párky v rohlíku. Výhodou hotdogu totiž je, že kromě párku a kečupu do něj můžete přidat i další ingredience - například zelí, červenou cibuli a ty správné bylinky.

Ingredience na hotdogy:
4 bagetky
8 lžic kečupu
4 bavorské klobásky, nebo jiné oblíbené párky
8 lžic bílého kysaného zelí
Ingredience na karamelizovanou cibulku:
4 červené cibule
1 lžíce třtinového cukru
2 lžíce balsamica
1 lžíce másla
snítka tymiánu
špetka soli

Postup:
Dejte párky na gril a mezitím si připravte karamelizovanou cibulku. Cibule
nakrájejte na měsíčky. Na pánvi rozehřejte máslo, přidejte cibuli, tymián a zprudka vše osmahněte dozlatova. Pak přisypte třtinový cukr, cibulku nechte zkaramelizovat, stáhněte oheň a pomalu duste. Nakonec přilijte balsamico, osolte a pěkně promíchejte. Bagetky rozkrojte podélně a nechte je prohřát na grilu. Párečky už budou možná hotové, tak je přesuňte na připravený tác. Bagety potřete dávkou kečupu, přidejte párky, zelí a navrch cibulku.

Klepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, leden není vás favorizovaný měsíc a dalo by se říci, že se vám v žádné oblasti výrazně nedaří. Hlavně nemalujte čerta na zeď a začněte přemýšlet, proč se to děje. S touto…

Nejčtenější články

Doporučujeme