Chystáte se na dovolenou? Poradíme vám, jaké oblečení si sebou sbalit

20. 7. 2021 Reklama
Chystáte se na dovolenou? Poradíme vám, jaké oblečení si sebou sbalit
Léto to znamená prázdniny, slunce, voda, vzduch a dovolená. Nezapomeňte si sebou zabalit nejen trička, kraťasy a plavky, ale i letní šaty. Poradíme vám, které si rozhodně pořídit.

Jaké oblečení si vzít na dovolenou

Pokud se chystáte na dovolenou do tropů nebo středomořských zemí, buďte připraveni na teplo a spoustu slunce. Především tam budete potřebovat lehké a vzdušné oblečení z přírodních, pro vzduch propustných látek. Dámské šaty a halenky z hedvábí, lnu a bavlny budou perfektní. Pokud chcete vypadat skutečně módně, vezměte si s sebou alespoň dvoje šaty nebo tuniky, které poslouží jak na opalování, tak na večerní akce. Pokud vás trápí popáleniny od slunce, nezapomeňte na lehký, hedvábný šátek, vzdušné pareo nebo košili, kterou budete chránit pokožku. Při dokončování svých outfitů zvolte světlé barvy, které nepřilákají sluneční světlo tak dobře jako tmavé. Povinným prvkem dovolenkového oblečení jsou také krátké šortky. Šortky jsou módní, univerzální, hodí se téměř ke všemu a jsou mnohem pohodlnější než sukně. Neotáčejí se ve větru a neomezují pohyb, je vhodné je nosit například při návštěvě.

Před odjezdem stojí za to seznámit se s zvyky panujícími v zemi, do které jedete. Letní oblečení, které si vezmeme s sebou, by mělo být přizpůsobeno místnímu klimatu a kultuře. To je důležité, zejména v některých asijských nebo muslimských zemích, kde vystavení výstřihu, paží nebo nohou není vítáno a mohlo by vám způsobit mnoho nežádoucích problémů. Při návštěvě kostelů, katedrál a svatyní platí přísná pravidla. Pokud plánujete navštívit taková místa, přineste si delší sukni, alespoň pod kolena nebo si vezměte pohodlné džíny a něco, čím zakryjete ramena a lokty.

Klepněte pro větší obrázek

Pořiďte si nové plavky

Plavky jsou nepostradatelným prvkem prázdninového šatníku. Móda pro plážové oblečení se každý rok mění, nezapomeňte sledovat trendy podle svého typu těla. Každá z nás má některé výhody, které stojí za zdůraznění a některé nedostatky, které dokáže správně vybraný outfit chytře zakrýt. Věnujte pozornost především barvě oblečení a plavek. Platí pravidlo, že světlé barvy zdůrazňují hodnoty a tmavé barvy skryjí nedokonalosti. Černé, tmavě modré nebo tmavě hnědé plavky dodávají postavě štíhlejší vzhled a nikdy nevyjdou z módy. Některé plavky mají volánky, tkaničky, stužky nebo jiné zajímavé aplikace. Není třeba se jim vyhnout, ale pamatujte, že tyto typy doplňků mohou upozornit na to, co byste raději skryli. Při výběru kostýmu zvažte především pohodlí. Víte, v čem se cítíte nejlépe.

Nezapomeňte na pohodlnou obuv

Ať už hodláte trávit prázdniny na pláži, mezi památkami nebo na chalupě, vždy a za všech okolností jsou nezbytným prvkem pohodlné boty. Mějte sebou tenisky nebo sneakers, boty k bazénu či do vody, elegantní sandálky na večer k šatům. Díky tomu budete vždy připravena na každou situaci. Kvalitní boty volte v neutrálních barvách, které se hodí ke všemu oblečení, které si berete sebou na svou zaslouženou dovolenou.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V práci jste jedničky a kolegové si vás opravdu považují. Nyní se na vás mohou obrátit o radu a vy je neodmítnete. Tak by měla spolupráce fungovat, což ocení i nadřízený, který má oči…