Chystáte se na dovolenou: Tuto kosmetiku nesmíte zapomenout! | Foto: iStock

Foto: iStock

Chystáte se na dovolenou: Tuto kosmetiku nesmíte zapomenout!

Taky nemáte ráda balení? Oblečení ještě jde, ale různé drobnosti včetně kosmetiky... Přitom pokud se během volna opalujete, potřebuje vaše tělo zvýšenou péči. Proto nezapomeňte na důležitou kosmetiku, která by ve vaší výbavě neměla chybět. Chcete-li si ulehčit, základní potřeby jako sprchový gel či pastu na zuby můžete koupit až na místě, jsou však produkty, které byste si měla vzít z domova.

Micelární voda

Možná jste zvyklá se na dovolené u moře nelíčit, to však neznamená, že byste neměla svoji pleť pravidelně čistit. I u moře je to potřeba, protože na pokožce ulpívají zbytky opalovacích krémů, sůl, písek i prach. Schválně se podívejte, kolik nečistoty zůstane na tamponku po jednom dni na pláži! Micelární vodou proto obličej ošetřete večer i ráno a nezapomeňte ji opláchnout.

Jak si sbalit kosmetiku na cesty? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Intimní hygiena

Gel na intimní hygienu a vlhčené ubrousky určené pro intimní partie jsou na dovolené nutností! Často trávíte celý den ve vlhkých plavkách nebo na výletě, kde se v horkém přímořském počasí zapotíte, a nepříjemnost v podobě kvasinkového výtoku může být na světě. Proto si nezapomeňte přibalit cestovní balení intimního mycího gelu i zmíněné vlhčené ubrousky.

Pokračování 3 / 6

Voděodolná líčidla

Líčit se na pláž mnohé z nás považují za zbytečné, řada žen chce ale vypadat upraveně i při polehávání na rozpáleném slunci a koupání v mořských vlnách. Pamatujte na to, že líčidla mohou nadělat slušnou paseku i v horkých večerech, kdy vyrazíte na večeři nebo za zábavou. Pořiďte si proto voděodolné verze vašich obvyklých produktů a na dovolenou vezměte právě je. V dnešní době už seženete voděodolnou nejen řasenku, ale i tužku na oči, stíny nebo třeba make-up.

Pokračování 4 / 6

Hydratační sprej

Pleťová mlha neboli hydratační sprej na obličej je vychytávka, kterou zejména u moře oceníte vy i vaše pokožka. Můžete si tak dopřát osvěžení nejen na pláži, ale i kdykoliv během výletu, cesty letadlem nebo na party. Stačí lehce přestříkat obličej a pleťová mlha vás nejen vzpruží, ale dopřeje pleti vláhu a cenné vitamíny, o které je pobyt na prudkém slunci připravil.

Pokračování 5 / 6

(Po)opalovací výbava

Jestli si myslíte, že vám k moři stačí jeden opalovací krém, jste na omylu. V prvních dnech je totiž ideální začínat na faktoru 50, než si pokožka přivykne na jiné podnebí, a postupně přecházet na krémy s nižšími faktory, případně na oleje. Nezapomeňte ani na krém po opalování, jenž kůži po celém dni dokonale hydratuje, a také na přípravek na spálenou kůži, pokud se vám situace vymkne z rukou.

Pokračování 6 / 6

Vlasy a rty

Na vlasy a rty se často zapomíná, ale pamatujte, že taková spálená pěšinka, zničené vlasy nebo puchýřky na rtech nejsou žádný med. Pořiďte si speciální sprej na vlasy určený na opalování, který ochrání nejen pokožku vaší hlavy, ale i kvalitu vlasů. Přidejte také jelení lůj či balzám s ochranným faktorem, aby ani vaše rty nepřišly k újmě.

Doporučujeme

Články odjinud