Chystáte se v létě do ciziny? Jaká jsou nyní pravidla, na co musíte dát pozor?

12. 6. 2021
Foto: iStock
Chystáte se v létě do ciziny? Jaká jsou nyní pravidla, na co musíte dát pozor? | Foto: iStock
S blížícím se létem se zdá, že cestování nakonec nebude tak komplikované, jak to zpočátku vypadalo. Zvažujete dovolenou v zahraničí, ale pořád máte pocit, že nemáte dostatek informací? Možná v tomto článku najdete odpovědi přímo na vaše otázky!

Může se cestovat?

Samozřejmě může. „Někomu se tato otázka může zdát jako sci-fi, ale klienti se skutečně ptají, zda už jsou otevřené hranice. Zavřené byly jen pár týdnů loni na jaře, ale jinak se s různými výjimkami a omezeními cestuje po celou dobu,“ vysvětluje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Je samozřejmě nutné při cestování sledovat aktuální pravidla a opatření u nás i v dané destinaci, ale v současnosti je většina oblíbených letních destinací otevřená. Nejvíce turistů letos míří do Řecka, Egypta, Turecka, Bulharska, Chorvatska nebo Tuniska. V pondělí 7. června navíc ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že by se od 21. června mělo po Evropě cestovat zcela volně. Zavřené zatím zůstávají některé exotické destinace, ale i to se brzy změní, nejdříve pravděpodobně v Thajsku a na Bali.

Nechce se vám do ciziny? Zkuste to po Čechách na kolečkách! Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud patříte do řad nezadaných, nebojte se navázat vřelý kontakt. Nakonec však zjistíte, že máte svou spřízněnou duši přímo vedle sebe. Pokud jde o zadané, tam není dobrá nálada. Jestliže…