Chystáte se v létě do ciziny? Jaká jsou nyní pravidla, na co musíte dát pozor?

12. 6. 2021
S blížícím se létem se zdá, že cestování nakonec nebude tak komplikované, jak to zpočátku vypadalo. Zvažujete dovolenou v zahraničí, ale pořád máte pocit, že nemáte dostatek informací? Možná v tomto článku najdete odpovědi přímo na vaše otázky!

Může se cestovat?

Samozřejmě může. „Někomu se tato otázka může zdát jako sci-fi, ale klienti se skutečně ptají, zda už jsou otevřené hranice. Zavřené byly jen pár týdnů loni na jaře, ale jinak se s různými výjimkami a omezeními cestuje po celou dobu,“ vysvětluje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Je samozřejmě nutné při cestování sledovat aktuální pravidla a opatření u nás i v dané destinaci, ale v současnosti je většina oblíbených letních destinací otevřená. Nejvíce turistů letos míří do Řecka, Egypta, Turecka, Bulharska, Chorvatska nebo Tuniska. V pondělí 7. června navíc ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že by se od 21. června mělo po Evropě cestovat zcela volně. Zavřené zatím zůstávají některé exotické destinace, ale i to se brzy změní, nejdříve pravděpodobně v Thajsku a na Bali.

Nechce se vám do ciziny? Zkuste to po Čechách na kolečkách! Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Říjnové dny vám přinesou spoustu krásných zážitků a měli byste si toho vážit. Ať už se pustíte do jakékoliv činnosti, tak se vám bude dařit. Nejplodnější období vás čeká až v příštím…

Nejčtenější články

Doporučujeme