Chytrá máma

12. 10. 2015
Chytrá máma | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Touhou každé maminky je, aby její dítko zdravě jedlo a správně prospívalo. Otázka zdravé výživy je proto jejím každodenním tématem. Nejlepší inspirací je dětská nutriční pyramida. Ukáže nám, které potraviny tvoří základ dobrého vývoje, a které naopak máme omezit.

Snídaní začínáme den, a proto bychom jí měli věnovat velkou pozornost. Měla by dokonce tvořit celou čtvrtinu denního energetického příjmu dítěte. Velmi oblíbené u dětí jsou nejrůznější cereálie s mlékem nebo bílým jogurtem. S láskou od maminky připravená tvarohová pomazánka s pečivem ale přece jen po ránu chutná nejlépe. Dostatek tekutin v podobě ovocného čaje by také neměl chybět u žádné pořádné snídaně.

Co ale vložit do svačinového boxu? Zcela jistě ovoce nebo čerstvou zeleninu. Salát se může stát například součástí obloženého sendviče. Sendvič můžeme opět podmazat pažitkovou pomazánkou a doplnit šunkou či tvrdým sýrem.

Sladká tečka na závěr určitě potěší. Nic nezkazíte müsli tyčinkou nebo doma upečeným ovocným koláčem.

Má vaše ratolest v rozvrhu hodinu tělocviku nebo náročnou písemku? Sáhněte po rýžovém chlebu nebo jiných extrudovaných potravinách. Mají vysoký glykemický index, a proto rychle doplní ztracenou energii po namáhavém výkonu.

Pokud i Vám záleží na zdravém vývoji Vašeho dítěte, soutěžte dnes s námi o balíčky, ořechy a oceněné extrudované výrobky značky POEX Velké Meziříčí, a. s.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Horoskopy

Když si jen vybavíte další pracovní kolotoč, je vám z toho špatně. Nicméně můžete ještě odpočívat a užívat si prodloužený víkend se vším všudy. Budete mít dostatek času na nabrání sil. Už…

Nejčtenější články

Doporučujeme