Číci hledají nový domov

26. 7. 2002
Číci hledají nový domov
Před pár týdny oběhla český internet zpráva, že v útulku v pražských Měcholupech se chystá čistka mezi chovanci. Proč? Soukromé zařízení přechází kvůli nedostatku financí pod pražský magistrát, který prý nadále nehodlá financovat péči o stará a obtížně umístitelná (plachá, handicapovaná) zvířata. Utracení prý čeká padesát psů a zhruba tolik koček.

Číci hledají nový domov

Před pár týdny oběhla český internet zpráva, že v útulku v pražských Měcholupech se chystá čistka mezi chovanci. Proč? Soukromé zařízení
přechází kvůli nedostatku financí pod pražský magistrát, který prý nadále nehodlá financovat péči o stará a obtížně umístitelná (plachá, handicapovaná) zvířata. Utracení prý čeká padesát psů a zhruba tolik koček. Ačkoliv se tiskové oddělení Ministerstva zemědělství snaží uklidnit poplašenou veřejnost tím, že "celá událost je monitorována. obavy z utrácení psů jsou. zbytečné" (celou reakci MZeě si můžete přečíst na webu Psího domova, kde na toto téma vyšel článek), ošetřovatelky zvířat v měcholupském útulku si myslí něco jiného. Požádaly o pomoc další psí a kočičí útulky, z nichž některé se části zvířat, kterým hrozilo utracení, ujaly.

Jedním z těchto organizací je i Občanské sdružení na ochranu zvířat podbrdsko, což je malá organizace působící především na Praze západ. OS podbrdsko nemá žádný útulek (na jeho zřízení nejsou prostředky), pracuje na základě tzv. domácích depozit. Osmnáct dospělých koček, kterých se členové OS podbrdska ujali, však pro organizaci představuje velkou zátěž, a to jak finanční (podbrdsko nemá bohaté sponzory), tak kapacitní - jako všechny útulky touto dobou i OS podbrdsko je zaplaveno množstvím bezprizorných koňat. Všechny tyto "ex-měcholupské" kočky jsou očkované, odčervené, kastrované, uvyklé čistotě v bytě. Jsou mezi nimi jak kočky přítulné, až vlezlé, tak zvířata, která potřebují opatrný, trpělivý přístup.

Pokud uvažujete o pořízení kočky, zvažte prosím, zda byste se neujali některé z těchto koček. Je sezóna koňat a osvícených lidi, kteří namísto roztomilého koňátka přijmou dospělou kočku, je poskrovnu... Pomozte zkrátit dobu, kterou budou tyto kočky trávit v útulku.


Šárka - Asi čtyřletá mourovatá kočička s velkou kulatou hlavou. Klidná, mazlivá, dobře snáší společnost dalších koček. Zvyklá v bytě, čistotná. Kastrovaná, očkovaná.

Klepněte pro větší obrázek


Agama - Asi tříletá kočička, moc milá a mazlivá, navíc velmi hezky zbarvená. Klidná a hodná. Společnost dalších koček snáší dobře, ale bude spokojená i jako kočičí jedináček. Zvyklá na život v bytě, čistotná, očkovaná, kastrovaná.
Klepněte pro větší obrázek


David - Nádherný, vzácně zbarvený kocour . kouřový s nádechem do stříbrna. Davidovi je šest let, je očkovaný a kastrovaný. V bytě se chová čistotně, je zvyklý na společnost dalších koček, kterým dává přednost před lidmi. Byl by vhodný do bytu nebo i domku se zahrádku, ale pouze k tolerantním lidem, kteří by měli pochopení pro jeho plachou povahu a dali by mu čas si zvyknout na nové prostředí.
Klepněte pro větší obrázek


Bella - Hodná kočička, černobílá kočička, které je asi pět let. Ze začátku je trochu bázlivější, přikrčená čeká, co se bude dít, ale před lidmi neutíká, ani se nesnaží zalézt. Byla odchycená na hřbitově, když umřela paní, která je chodila krmit. Je čistotná, zvyklá v bytě, ostatní kočky má ráda.
Klepněte pro větší obrázek

Aran - Atraktivně zbarvený tmavě kouřový čtyřletý kocour pochází z Říčan. Jeho majitel dal svůj dům i zahrádku k dispozici opuštěným zvířátkům a sám přespával v autě na zahradě. Po jeho smrti však byli jeho svěřenci vystěhováni a umístěni v útulku. Aran je moc hodný, mazlení však zatím sám aktivně nevyžaduje. Ostatní kočky snáší bez problémů, zvyklý je i na psy. S čistotností u něho nejsou problémy, je očkovaný a kastrovaný.
Klepněte pro větší obrázek
Další informace o těchto kočkách získáte buďto na telefonu 0603363315 nebo na emailu podbrdsko@kocky-online.cz. Fotografie dalších koček a koňat, o která se stará OS podbrdsko, najdete na stránkách sdružení: http://podbrdsko.kocky-online.cz

autor: Zuzana S. Fenclova

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Přesvědčili jste šéfa o tom, že za všechny kiksy a přešlapy vlastně ani nemůžete a jste na pokraji sil. Snad se vám udělá po víkendu lépe. S kariérou to nevypadá dobře. Do toho ještě…

Nejčtenější články

Doporučujeme