Čím nás lákají telenovely ?

18. 8. 2000
V posledních několika letech pronikl na naše obrazovky fenomén telenovel. Většinou jihoamerické telenovely uchvacují denně desetitisíce především divaček.

Čím nás lákají telenovely ?

V posledních několika letech pronikl na naše obrazovky fenomén telenovel. Většinou jihoamerické telenovely uchvacují denně desetitisíce především divaček. Ženy doslova šílí po romantických příbězích, kde většinou krásná, chudá a osamělá dívka zkoušená osudem nalezne nejen lásku, bohatství, ale často i svůj zatajený původ. Samozřejmě, že všechny tyto ságy - Esmeraldy, Divocí andělé, Kassandry, Milady a další - jsou doslova prošpikované nepřejícími a závistivými intrikány ( vesměs ale intrikánkami), kteří znesnadňují hlavní hrdince život, vyvolávají v nás soucit a zlost nad nespravedlivým osudem.
Proč nás tedy vlastně tyto romantické, ale vcelku banální příběhy tak uchvacují? Proč se vnořujeme do děje těchto nereálných světů a necháváme se jimi unášet? Proč jsem ochotni měnit denní režim jenom proto, že v danou hodinu začíná náš seriál?
Slyšela jsem nedávno hrozně hezké přirovnání telenovel k virtuální realitě. Sledováním telenovely se stáváme součástí jakéhosi ideálního světa, který bychom si přáli okolo sebe mít. Toto alespoň 40-ti minutové se ztotožnění s hlavní hrdinkou ( nebo hrdinou, pozor telenovely sledují čím dál tím častěji i muži!!!) nám dává prožít něco, co bychom normálně neprožili.
Řada právě vysílaných telenovel se již chýlí ke svému konci. Ale to nás nemusí rozhodně děsit, tvůrci telenovel rozhodně nezahálí, a tak se do našich domácností brzy vloudí další romantické příběhy.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše pracovní nasazení se v pátek malinko zlepší a nadřízený je klidnější. Nebojte se, už od pondělí se dočkáte reálnějšího myšlení. Proto si teď užívejte své fantazie. Jen nezapomínejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme