Čím nás lákají telenovely ?

18. 8. 2000
V posledních několika letech pronikl na naše obrazovky fenomén telenovel. Většinou jihoamerické telenovely uchvacují denně desetitisíce především divaček.

Čím nás lákají telenovely ?

V posledních několika letech pronikl na naše obrazovky fenomén telenovel. Většinou jihoamerické telenovely uchvacují denně desetitisíce především divaček. Ženy doslova šílí po romantických příbězích, kde většinou krásná, chudá a osamělá dívka zkoušená osudem nalezne nejen lásku, bohatství, ale často i svůj zatajený původ. Samozřejmě, že všechny tyto ságy - Esmeraldy, Divocí andělé, Kassandry, Milady a další - jsou doslova prošpikované nepřejícími a závistivými intrikány ( vesměs ale intrikánkami), kteří znesnadňují hlavní hrdince život, vyvolávají v nás soucit a zlost nad nespravedlivým osudem.
Proč nás tedy vlastně tyto romantické, ale vcelku banální příběhy tak uchvacují? Proč se vnořujeme do děje těchto nereálných světů a necháváme se jimi unášet? Proč jsem ochotni měnit denní režim jenom proto, že v danou hodinu začíná náš seriál?
Slyšela jsem nedávno hrozně hezké přirovnání telenovel k virtuální realitě. Sledováním telenovely se stáváme součástí jakéhosi ideálního světa, který bychom si přáli okolo sebe mít. Toto alespoň 40-ti minutové se ztotožnění s hlavní hrdinkou ( nebo hrdinou, pozor telenovely sledují čím dál tím častěji i muži!!!) nám dává prožít něco, co bychom normálně neprožili.
Řada právě vysílaných telenovel se již chýlí ke svému konci. Ale to nás nemusí rozhodně děsit, tvůrci telenovel rozhodně nezahálí, a tak se do našich domácností brzy vloudí další romantické příběhy.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V posledních dnech vás lákají luxusní věci, které si chcete za každou pořídit. Měli byste se držet zpátky. Nejste žádní chudáci, ale myslete na zadní vrátka. Položte si otázku, zda…

Nejčtenější články

Doporučujeme