Cítíte se pořád vyčerpaně? Pak asi máte zablokované čakry

11. 6. 2017
Přehled čaker 1
Znáte to, dostatečně spíte, snažíte se jíst zdravě, s alkoholem to nepřeháníte, podle doktorů jste naprosto zdravá, a stejně ráno nemůžete vyjít schody a večer z práce chodíte naprosto vyšťavená. Slušně řečeno padáte na ústa. Dost pravděpodobně potřebujete odblokovat čakry.

Myšlenky dokáží zabít

Máte pocit, jako by vás něco blokovalo. Nějaký tlak na prsou či níže pod žebry na začátku břicha v oblasti solar plexis. Pořád jste podrážděná, naštvaná, máte pocit, že je něco špatně. Přitom ten den vlastně nic špatně není. S manželem nejste rozhádaná, v práci všechno funguje, o víkendu vás nečeká žádná hrůza. Tak proč nejste šťastná nebo alespoň spokojená? Možná máte zároveň pocit, že byste potřebovala rozpustit, rozmrazit ten tlak či blok, napětí na prsou či na břiše. Zkuste použít slovo odblokovat. Máte pocit, že pak byste se uvolnila, že by z vás spadlo napětí? Dost pravděpodobně jste na správné stopě.

Toužíte po uznání a chvále

Dnes se možná nic nestalo, ale každý z nás v životě, už od dětství, potkává více nebo méně nepříjemné situace či přímo rány osudu. Ani to nemusí být úmrtí blízkého člověka, ale třeba to, že vás vaše matka nikdy nepochválila anebo vám neřekla: "Já vím, máš toho hodně, jsi skvělá, jak to zvládáš.“ Když si postěžujete, že nezvládáte práci a děti, vždy vám jen poradí, co máte dělat, abyste vše stihla. Nebo vám váš muž nikdy neřekne, že jste pro něj pořád sexy a vy se přitom dlouhodobě bojíte, že vás opustí, protože jste po porodu přibrala osm kilo.

Podívejte se na video, kde vám internistka Michaela Štěpánová vysvětlí, kolik nemocí způsobuje psychika:

Někdo si takové věci nepřipouští, někdo se opravdově trápí pubertální dcerou, která už rok doma neřekla jedno milé slovo. A když neumíme negativní myšlenky a zážitky pouštět pryč, pěkně si je v sobě skladujeme. Jednu za druhou, den po dni, rok po roce. Usadí se nám v těle a naše životní energie přestává proudit. Negativní myšlenky zanesou čakry, které jsou cestou či bránou pro naši životní energii. Teď nezoufejte, to, že jste si svoje negativní pocity uvědomila, znamená, že už jich máte opravdu až po krk a zároveň že s nimi můžete začít něco dělat. Věnujte teď čas sama sobě a z této životní fáze vyjdete posílená a moudřejší.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na své dovednosti a energičnost si nemůžete stěžovat. Sice vás občas přepadne únava, ale nejde o nic hrozného. Veškeré pracovní povinnosti dotáhnete do konce a nemusíte se bát připomínek…

Nejčtenější články

Doporučujeme