Na mapě si můžete vybrat, kudy se vydáte. Zdroj: Fotoarchiv parku

Na mapě si můžete vybrat, kudy se vydáte. Zdroj: Fotoarchiv parku

Nepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad Zdroj: Fotoarchiv parku
V amfiteátru se konají divadelní či hudební představení Zdroj: Fotoarchiv parku
V parku se stále přistavují nové části. Foto: iStock
Součástí je i les, jimiž se vine naučná stezka Zdroj: Fotoarchiv parku
23
Fotogalerie

Co dělat na Den dětí? 3 tipy na zábavní parky, kde si užijete celý den

Přemýšlíte, jak oslavit se svými ratolestmi Mezinárodní den dětí? Nebo jen hledáte místo, kde se vaši potomci pořádně vyřádí, pobaví a třeba i něco přiučí? Máme pro vás tipy na 3 úžasné parky, u nás i u německých sousedů, které nadchnou celou rodinu.

Mirakulum: Místo plné her, kde se nejen dětské fantazii meze nekladou

Jedinečný naučně-zábavný park, který najdete v Milovicích nad Labem, se inspiroval v zahraničí a pro své návštěvníky připravil atrakce, které ocení ti nejmenší i jejich rodiče. Jsou jimi mimo jiné kouzelný hrad s katakombami, obří pískoviště, přírodní bludiště, kontaktní zoo či lanové centrum.

 
Mirakulum_1.pngKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Park Mirakulum najdete ve středočeských Milovicích. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů nabízí spoustu herních i vzdělávacích prvků: hrad Mirakulum, Vodní svět, Lesní město, Autodrom, houpačky, trampolíny, Mini zoo, lesní naučnou stezku na více než 10 hektarech, lanové centrum, podzemní chodby, terasovité zahrady s nádhernými místy pro rodinné pikniky a spoustu dalších.

Otevírací doba: Park Mirakulum je otevřen každý den včetně víkendů a státních svátků od 10:00 do 18:00 hodin.

Tip: O víkendu 1. a 2. června zde proběhne zajímavý program: Do parku zavítají ušatí kamarádi Bob a Bobek, kouzelník a klaun Roberto, který rozesměje a pobaví publikum od nejmenších po dospěláky, a Flying Boys, osmičlenná skupina gymnastů, jež vás nenechá v klidu a předvede úchvatné představení formou grotesky.

Celodenní vstupné je 350 Kč za osobu, děti do 90 cm výšky a ZTP/P mají vstup zdarma, lidé nad 60 let zaplatí 250 Kč a ZTP 150 Kč.

Více informací na www.mirakulum.cz.

Šťastná země: Ráj pro děti v Českém ráji

Přírodní zábavní dětský areál s obrovským množstvím atrakcí, které jsou však citlivé vůči životnímu prostředí, vznikl v roce 2004 a během své existence si získal množství stálých návštěvníků. Najdete ho v obci Radvánovice, v těsné blízkosti zámku Hrubá Skála či zříceniny hradu Trosky.

Park dostal své jméno právem. V krásném prostředí Českého ráje tu na vás čekají originální programy podpořené množstvím doprovodných aktivit, ale také dřevěný hrad, trpasličí vesnička, houpačky, prolézačky, pískové rýžoviště s pravými českými granátky, vodní klouzačka, aquazorbing, lanové prvky a keltská vesnička či oblíbené vzduchové trampolíny. Těšit se můžete i na prožitkový Geopark, naučnou stezku, která je pojata velmi netradičně a je plná dobrodružství a poznání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Otevírací doba: Denně od 10.00 do 18.00 hodin.

Cena: 200 Kč, snížená 100 Kč, vstupné platí v celém areálu (všechny herní prvky, trampolíny) včetně Geoparku.

Více informací na tel. čísle +420 604 891 368 či na mailu stastnazeme@email.cz

Legoland: Úžasný svět kostiček pro malé i velké

Milují ho snad všechny děti. Nesmrtelná pestrobarevná stavebnice Lego rozvíjí fantazii miliónu dětí po celém světě už spousty let. A tak pokud se vydáte právě do světa plného Lega, nemůže zklamat žádné dítko. A věřte, že i vy se neubráníte alespoň obdivu nad zručností a fantazií stavitelů vystavených exponátů.

Německý Legoland se rozprostírá u bavorského Günzburgu. Jedná se tak o ideální cíl pro víkendový výlet či krátkou rodinnou dovolenou. Byl otevřen v roce 2002 a rozkládá se na ploše 130 000 m2. Rozsáhlé modely postavené z více než 57 milionů kostiček Lego se nachází v 11 tematických světech, kde si můžete užít 68 atrakcí.

Jak děti, tak dospělé určitě zaujme Miniland, svět zmenšený v měřítku 1:20. Nacházejí se zde zmenšeniny z Berlína, Frankfurtu, Hamburku, mnichovského letiště nebo Allianz Areny, na jejíž stavbu padl skoro milion kostiček. Obdivovat můžete i romantický zámek Neuschwannstein nebo slavné Benátky.

Pokud máte rádi adrenalin, nezapomeňte vyzkoušet horskou dráhu, na níž pojedete rychlostí 60 kilometrů za hodinu nebo Flying Ninjago, která vás doslova vynese do vzduchu. Užijete si turbulentní manévry a obraty ve výšce 22 m.

Můžete se zastavit také v továrně na známé kostičky nebo v podvodním světě Atlantida. Zde můžete při procházce podvodním tunelem obdivovat živé žraloky, rejnoky a další exotické ryby. Lze se vydat i na expedici do hluboké exotické džungle na trase Indiana Jonese. Vezme vás na ní loď plující popředu i pozadu deštným pralesem i jeskyněmi, přičemž nakonec účastníky výpravy čeká 12metrový vodopád. Hlavně v parných letních dnech tuto atrakci velmi oceníte. Suchý totiž nezůstane nikdo.:-)

Zajímavá je také atrakce Tempel X-pedition v Říši faraonů a Rytířský hrad v přilehlém Feriendorfu. Tempel X-pedition je indoorová atrakce, kde se mladí objevitelé vydají po stopách faraonova pokladu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dobré rady:

  • Pokud se chcete vyhnout davům lidí a dlouhým frontám při čekání na jednotlivé atrakce, určitě si vaši návštěvu dobře naplánujte. A pokud je to možné, vydejte se tam jindy než v období víkendů, prázdnin a německých svátků – termíny lehko zjistíte na internetu.
  • Pokud opravdu nesnášíte čekání, můžete si přikoupit tzv. Express Pass, díky kterému se na atrakce dostanete přednostně a ušetříte spoustu času.
  • Chcete-li si svůj výlet opravdu užít bez stresu a zvládnout vše, co tenhle úžasný park nabízí, doporučujeme si na jeho prohlídku vyhradit dva dny. Po celodenní zábavě určitě padne na všechny únava a nocleh přímo na místě přijde vhod. Autem je to z Prahy do Günburgu okolo 450 km. Takže dobře promyslete, zda zvládnete takovou vzdálenost ujet tam i zpět v jeden den.
  • Ubytovat se můžete v těsné blízkosti Legolandu. Například v apartmánech ve stylu starověkého Egypta nebo pirátů. Ale počítejte s tím, že ceny nejsou úplně nízké.
  • Vstupné do Legolandu stojí na 1 den stojí pro dospělého 64 Euro, pro děti po dovršení 2 let 58 Euro (všechny atrakce jsou v ceně). Pokud si ale vstupenky koupíte přes internet na přesné datum, můžete využít nabídky za 38 Euro na osobu. Více na www.legoland.de

Děti, které dosáhnou 2 až 11 let, mají v den svých narozenin do Legolandu vstup zdarma. 

Tip: Pokud se nechcete nebo nemůžete vydat do Legolandu na vlastní pěst, není problém si vybrat z nabídek cestovních kanceláří, které do parku pořádají jednodenní zájezdy.

Doporučujeme

Články odjinud