Co je v nového v dámské módě u C&A

8. 1. 2002
Co je v nového v dámské módě u C&A
Od jemných jarních tónů k sytým barvám léta. Letošní jaro u C & A nabízí ženám přirozenou eleganci a praktický a funkční styl. Pocit nenucenosti navozený ležérními střihy a rafinovanými detaily ocení všechny ženy.

Co je v nového v dámské módě u C&A
Od jemných jarních tónů k sytým barvám léta

Trendy:
Letošní jaro u C & A nabízí ženám přirozenou eleganci a praktický a funkční styl. Pocit nenucenosti navozený ležérními střihy a rafinovanými detaily ocení všechny ženy, které již vyrostly z bláznivých modelů "náctiletých", ale ještě jim není vlastní strohá formálnost a odměřenost pracovních kostýmů.
Trendem letošní sezóny je kombinovatelnost. Jednoduché dvoudílné kostýmy se dají snadno doplňovat s halenkami a kabátky v doplňkových odstínech - z formálního modelu určeného pro oficiální příležitosti tak lze malou záměnou rychle a jednoduše vytvořit ležérní model pro každodenní nošení.

Střihy:
Jednoduché dlouhé kabáty a lehké bluzóny v jemných pastelových tónech jsou střiženy ve volném, nenuceném stylu a vhodně doplňují pohodlné sportovní střihy triček a roláčků. I letos jsou oblíbené přiléhavé elegantní kardigany a propínací svetříky v jednotném barevném provedení.
Nosí se košile volného střihu, oblíbené jsou safari modely s množstvím kapes, prýmky a patkami s knoflíkem.
Sukně jsou dlouhé či v délce pod kolena, převládají jednoduché střihy oživené pouze vrstvenou kombinací různých materiálů. Přiléhavé propracované linie šatů dávají vyniknout ženskému tělu a lze je vhodně kombinovat s elegantními saky či kabátkem. Propracované modely čistých a prostých linií jsou zpravidla oživeny pouze drobnými detaily, které navozují pocit přirozené nenucenosti - vsadky v doplňkových barvách, rozparky, u sukní se užívá efektů vrstvených materiálů.
Velký výběr kalhot sahá od krátkých přiléhavých capri střihů až po dlouhé volné modely s propracovanými kapsami, nohavice lze ohrnovat a manžetou připevnit v žádané délce. Hitem sezóny jsou hladké bederní kalhoty.

Barvy a materiály:
Letošní jaro je oděno v pastelových tónech přírodních barev. Jemné odstíny khaki a zelené jsou doplňovány světlými tóny modré, béžové a růžové, objevují se odstíny s podtónem šedé.
S přicházejícím létem nabývají barvy na sytosti a pronikavosti. Námořnická modř, rubínová nebo olivově zelená oživená okrovou či výraznou růžovou jsou hlavní barevnou škálou letošního léta.
Na halenkách, tričkách a sukních se objevují potisky s motivy květů, listů či zvířecí kůže, časté jsou květinové výšivky a drobné ornamenty.
Džínovina se nosí stejně dobře jako směsné materiály, nedělitelnou součástí kolekce jsou čisté přírodní tkaniny. Oblíbeným materiálem je len.

zdroj a foto: Clockhouse at C&A

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina týdne nepřinese nic významného. Pokud jste na služební cestě, tak se těšíte velkým úspěchům. Pakliže se věnujete úkolům na pracovišti, tak se docela trápíte. Kolegové vás neustále…

Nejčtenější články

Doporučujeme