Co je v nového v dámské módě u C&A

8. 1. 2002
Co je v nového v dámské módě u C&A
Od jemných jarních tónů k sytým barvám léta. Letošní jaro u C & A nabízí ženám přirozenou eleganci a praktický a funkční styl. Pocit nenucenosti navozený ležérními střihy a rafinovanými detaily ocení všechny ženy.

Co je v nového v dámské módě u C&A
Od jemných jarních tónů k sytým barvám léta

Trendy:
Letošní jaro u C & A nabízí ženám přirozenou eleganci a praktický a funkční styl. Pocit nenucenosti navozený ležérními střihy a rafinovanými detaily ocení všechny ženy, které již vyrostly z bláznivých modelů "náctiletých", ale ještě jim není vlastní strohá formálnost a odměřenost pracovních kostýmů.
Trendem letošní sezóny je kombinovatelnost. Jednoduché dvoudílné kostýmy se dají snadno doplňovat s halenkami a kabátky v doplňkových odstínech - z formálního modelu určeného pro oficiální příležitosti tak lze malou záměnou rychle a jednoduše vytvořit ležérní model pro každodenní nošení.

Střihy:
Jednoduché dlouhé kabáty a lehké bluzóny v jemných pastelových tónech jsou střiženy ve volném, nenuceném stylu a vhodně doplňují pohodlné sportovní střihy triček a roláčků. I letos jsou oblíbené přiléhavé elegantní kardigany a propínací svetříky v jednotném barevném provedení.
Nosí se košile volného střihu, oblíbené jsou safari modely s množstvím kapes, prýmky a patkami s knoflíkem.
Sukně jsou dlouhé či v délce pod kolena, převládají jednoduché střihy oživené pouze vrstvenou kombinací různých materiálů. Přiléhavé propracované linie šatů dávají vyniknout ženskému tělu a lze je vhodně kombinovat s elegantními saky či kabátkem. Propracované modely čistých a prostých linií jsou zpravidla oživeny pouze drobnými detaily, které navozují pocit přirozené nenucenosti - vsadky v doplňkových barvách, rozparky, u sukní se užívá efektů vrstvených materiálů.
Velký výběr kalhot sahá od krátkých přiléhavých capri střihů až po dlouhé volné modely s propracovanými kapsami, nohavice lze ohrnovat a manžetou připevnit v žádané délce. Hitem sezóny jsou hladké bederní kalhoty.

Barvy a materiály:
Letošní jaro je oděno v pastelových tónech přírodních barev. Jemné odstíny khaki a zelené jsou doplňovány světlými tóny modré, béžové a růžové, objevují se odstíny s podtónem šedé.
S přicházejícím létem nabývají barvy na sytosti a pronikavosti. Námořnická modř, rubínová nebo olivově zelená oživená okrovou či výraznou růžovou jsou hlavní barevnou škálou letošního léta.
Na halenkách, tričkách a sukních se objevují potisky s motivy květů, listů či zvířecí kůže, časté jsou květinové výšivky a drobné ornamenty.
Džínovina se nosí stejně dobře jako směsné materiály, nedělitelnou součástí kolekce jsou čisté přírodní tkaniny. Oblíbeným materiálem je len.

zdroj a foto: Clockhouse at C&A

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Odhoďte ze sebe nedůvěru a nepříjemné myšlenkové pochody. Pokud si chcete změnit design domácnosti, tak si to dobře rozmyslete a zeptejte se na názor ostatních rodinných příslušníků.…

Nejčtenější články

Doporučujeme