Co jsme o Vánocích jako děti nesnášely a teď děláme taky?

24. 12. 2016
Co jsme o Vánocích jako děti nesnášely a teď děláme taky?
Na křivdách a příkořích, které jsme museli o Vánocích vytrpět, se většinou shodneme. Je to zajímavé, protože na konkrétní dárky, právě na ty, na které jsme se pod stromečkem těšili nejvíc, už si vzpomínáme jen matně. A ještě zajímavější je, že se to všechno do nás tak nesmazatelně zapsalo, že teď dětem často děláme úplně to samé.

Večeře moc dlouho trvá!

Každý rok to bylo stejné. Hrozně dlouho trvalo, než konečně byl dosmažený kapr nebo řízky a než se zasedlo ke stolu. To snad dělali ti rodiče schválně. My už jsme se nemohli dočkat, co bude pod stromečkem, jenže oni se se vším loudali, povídali si o nesmyslech.

Ke všemu zdržení se přidal vždycky vánoční proslov toho, kdo byl u stolu nejstarší, nebo toho, kdo byl momentálně za hlavu rodiny. Vrchol mučení pak byl, když si někdo přidal, protože mu chutnalo, a my museli čekat, až dojí!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Čtvrteční kolotoč v práci zvládnete přímo skvěle. Nutno říci, že jste profesně úspěšní, dokonce i v kolektivu oblíbení. Když už se pustíte do náročného úkolu, vyniknete před ostatními…