Co jste nevěděli o virózách: 10 základních informací

14. 12. 2017
Zdroj: Profimedia.cz
Co jste nevěděli o virózách: 10 základních informací | Zdroj: Profimedia.cz
Opakuje se to každý rok a všichni to dobře známe. Náhle nás přepadne teplota, bolest svalů, škrábání v krku, kašel a zvýší se nám teplota. S narůstajícími potížemi si klademe otázku, zda jde o běžnou virózu, nebo obávanou chřipku, a jestli zvládneme léčbu sami, nebo nakonec stejně dojde na antibiotika. Záleží na příznacích a znalostech, která onemocnění způsobují viry a za co mohou bakterie.

1. Každoroční problém

Respirační virózy a chřipky přicházejí s železnou pravidelností každý rok. S nástupem prvních chladných dní obvykle začínají běžné virózy, v době od Vánoc až do jarních měsíců se přidávají i chřipky.

„Původcem respiračních viróz je řada virů, z nichž pouze některé jsou chřipkové. Mezi další původce respiračních virových onemocnění patří například rinoviry a koronaviry. Virů, jež mohou způsobit akutní zánět horních cest dýchacích a komplikace s nimi spojené, je ovšem velmi mnoho,“ vysvětluje na úvod MUDr. Markéta Geleneky z Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte dojem, že si s vámi osud zahrává. Zkraje měsíce jste byli profesně bezradní a momentálně jste opět nad věcí. Nadřízený si vás považuje, dokonce si můžete pomoci k lepšímu pracovnímu…