CO Kafe Centrum v Ostravě: Od pojízdného stánku s kávou ke špičkové kavárně

25. 1. 2019
CO Kafe Centrum v Ostravě: Od pojízdného stánku s kávou ke špičkové kavárně
Lahodný cheesecake, zapékané tousty s karamelizovanou cibulkou, granola, domácí chai latté a samozřejmě skvělá káva jsou hlavními tahouny vyhlášené kavárny CO Kafe Centrum v Ostravě. Pokud vyrazíte do severomoravské metropole, tak CO KAFE kousek od Stodolní rozhodně nevynechejte. Jak to tam vypadá? Mrkněte na video v úvodu článku.

Sázka na kvalitu a originalitu se tomuhle podniku rozhodně vyplatila. Začínali jako pojízdný stánek s kávou, až se jim podařilo vybudovat dvě kavárny: CO Kafe Centrum v Nádražní ulici v centru Ostravy a CO Kafe Poruba ve stejnojmenné části města. Původně poněkud hippsterský prostor se stal vzdušným, příjemným místem, kam vyrážejí maminky s dětmi, lidé, kteří potřebují v centru města pracovat, anebo rodiny či party kamarádů na sobotní brunch. 

V CO Kafe zkuste třeba místní specialitu, domácí chai latté (čti čaj latté) se sirupem z koření, čajem a jemně mletým muškátovým oříškem navrch. Anebo domácí zákusky, z nichž největší oblibě se těší cheesecake. K sobotnímu brunchi si můžete dát granolu, míchaná vajíčka, lívance nebo sendvič se sýrem s anglickou slaninou, grilovanou cibulkou a papričkami jalapeños. 

O tomhle podniku v Ostravě ještě uslyší – momentálně se chystají otevřít vlastní pražírnu s vlastní pekárnou. Pokud jsme vás zaujali, nakoukněte do podniku na videu v úvodu článku spolu s vlogerem Jaroslavem Slámečkou. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina týdne bude profesně vyrovnanější a případným úkolům se směle postavíte. Stále děláte drobné chybičky, ale to šéfovi nevadí. Hlavně, že se zapojujete do dění ve firmě, právě…

Nejčtenější články

Doporučujeme