Co mají kočky společného se sexem? Jejich parazit může zlepšit váš milostný život! | Foto: iStock

Foto: iStock

Co mají kočky společného se sexem? Jejich parazit může zlepšit váš milostný život!

Napadlo by vás, že váš domácí mazlíček může ovlivnit váš sexuální život? Je to skutečně tak, alespoň v případě, že vlastníte kočku. Ačkoliv to zní neuvěřitelně, tak právě parazit, kterého od ní můžete chytnout, vám nezpůsobí žádné problémy, jen větší rozkoš!

Co to je Toxoplasma gondii?

Ačkoliv existuje mnoho parazitů, které mohou domácí mazlíčci předat svým majitelům, jeden z nich je svou povahou unikátní. Toxoplasma gondii, parazit způsobující toxoplazmózu neboli kočičí nemoc. Tou je podle odhadů infikována až třetina lidí na světě. V Česku pak podle mezinárodní studie vedené Jaroslavem Flegrem z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy toxoplazmóza postihuje asi třetinu obyvatelstva. Přestože toto onemocnění nemá u zdravých lidí žádné nebo jen malé příznaky, může mít pozitivní vliv na sexuální přitažlivost.

Jak si sama udělat dobře? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Vliv parazita na sex

Podle nejnovějších zjištění finských vědců jsou totiž lidé s kočičí nemocí celkově vnímáni jako atraktivnější, mají nižší index tělesné hmotnosti, symetričtější tváře a celkově jsou považováni za zdravější. Z výsledků studie publikované v časopise PeerJ vyplývá, že ženy, které byly infikovány parazitem Toxoplasma gondii, vážily o 10 procent méně, měly o 63 procent více milostných aférek, celkově měly větší sebedůvěru. Nakažení muži byli také o tři centimetry vyšší, vyznačovali se dominantnějšími mužskými rysy obličeje i vyšší hladinou testosteronu.

Pokračování 3 / 5

Přitažlivé rysy

Preference těchto tělesných rysů jednotlivých pohlaví je v lidech přirozeně zakořeněná a odkazuje na pohlavní dimorfismus. „Mohutnější muži v ženách vzbuzují větší jistotu, že se o ně a jejich potomky partneři lépe postarají. Drobnější dámy zase mužům připadají mladší, což je evolučně bráno jako signál dobré plodnosti,“ komentuje průzkum Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Pokračování 4 / 5

Jaké změny parazit způsobí?

Vědci se domnívají, že drobný parazit nenápadně mění chování hostitelů, pravděpodobně prostřednictvím svých účinků na klíčové hormony, a tím zvyšuje možnost přenosu. Parazit může způsobit změny ve vzhledu a chování lidského hostitele buď jako vedlejší produkt infekce, nebo jako výsledek manipulace parazita s cílem zvýšit jeho šíření na nové hostitele. Je možné, že infekce zasahuje do genů, které řídí produkci „hormonů štěstí“ serotoninu a dopaminu. Může mít také vliv na atraktivitu tím, že zvyšuje hladinu testosteronu u mužů a snižuje ji u žen. Další možnou teorií je, že infikovaní jedinci spálí více kalorií.

Pokračování 5 / 5

Poloha na kočičku

Zajímavost na závěr: kočky se promítají i do sexuálních poloh! Už jste vyzkoušela pozici na kočičku? Stačí si v posteli či na podlaze kleknout a o podložku se opřít předloktím. Je potřeba se pořádně prohnout v zádech a vystrčit zadeček vzhůru. Muž do vás vnikne vkleče zezadu a v této pozici si oba dopřejete opravdu hluboký průnik. Je to vzrušující a dráždivá pozice pro oba partnery, jen trochu náročnější pro vaši páteř. Pokud je snad pro vás nepříjemná, či dokonce bolestivá, může se partner sklonit k vašemu tělu, obejmout vás rukou kolem pasu a pokračovat jemněji a procítěněji.

Doporučujeme

Články odjinud