Co na bolest v krku: 6 přírodních léků, které najdete ve své kuchyni | Foto: iStock

Foto: iStock

Co na bolest v krku: 6 přírodních léků, které najdete ve své kuchyni

Obyčejná bolest v krku bývá pěkně nepříjemná. Nejčastěji je způsobena virovou infekcí, na vině mohou být i bakterie. V dnešní koronavirové době se většina lidí snaží řešit menší zdravotní problém bez toho, aniž by navštívili lékaře, případně s ním jen potíže konzultují po telefonu. Naštěstí existuje řada možností, jak se bolesti v krku zbavit s potravinami, které máme ve spíži.

Med

Med je asi nejznámější lék na bolest v krku, protože má antibakteriální vlastnosti. A to jak samotný, tak v čaji. Snižuje zánět a poskytuje okamžitou úlevu od bolesti. Bylo také zjištěno, že pokud se kromě bolesti v krku přidá kašel, funguje lépe i na kašel než běžné léky potlačující kašel.

Co pomáhá také na bolest v krku? Mrkněte na video: 

Pokračování 2 / 5

Slaná voda

Sůl je základem v každé kuchyni, a přestože slaná voda neposkytne okamžitou úlevu od bolesti, pomáhá zabíjet bakterie, zmírňuje bolest a odbourává tvorbu hlenů. Smíchejte ½ lžičky soli s plnou sklenicí teplé vody a poté ji každé 3 hodiny kloktejte.

Pokračování 3 / 5

Citron

Stejně jako sůl a med jsou i citrony skvělé na bolest v krku, protože rozpouštějí hleny a poskytují úlevu od bolesti. Citron je navíc nabitý vitaminem C, který posiluje imunitní systém v boji proti infekci.

Pokračování 4 / 5

Chilli papričky neboli kajenský pepř

Z mírně pálivých chilli papriček se připravuje koření kajenský pepř. Ten  vám dokonale vypálí krk, takže už ani žádnou bolest cítit nebudete. Zpočátku možná bude pálení nepříjemné, ale nakonec dojde k úlevě. Máte-li žaludeční vředy, kajenský pepř byste ale neměli užívat.

Pokračování 5 / 5

Čaj

Řada bylinek dokáže zklidnit rozbolavělý krk. Mezi nejlepší bojovníky proti bolesti v krku patří heřmánkový čaj, hřebíček a zelený čaj, které mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Mezi další vhodné čaje patří čaj z malin a máty peprné. Kromě výše uvedených domácích pomocníků můžete využít i další přírodní léky, jako jsou lékořice, jablečný ocet nebo česnek.

Doporučujeme

Články odjinud