Co nejíst před a po cvičení

22. 2. 2000
Cvičíte a cvičíte a pořád ne a ne zhubnout. Třeba děláte něco špatně. Jednou z možností je špatná volba jídla před a po cvičení.

Co nejíst před a po cvičení

Cvičíte a cvičíte a pořád ne a ne zhubnout. Třeba děláte něco špatně. Jednou z možností je špatná volba jídla před a po cvičení. Jednou z důležitých rad je nekonzumovat jídlo s vysokým obsahem karbohydrátů během 4 hodin před a po tréninku. K čemu vlastně dojde, když sníte takovouto potravu. Příjem karbohydrátů způsobí vyloučení inzulínu, který právě cukry zpracovává. Přítomnost inzulínu ovšem blokuje na zhruba 50 minut tvorbu enzymu odbourávající tuky. Tím vlastně vůbec nedojde k spalování tuků.
Když už se ale ke spalování tuků dostaneme, je mírná přítomnost karbohydrátů potřeba, neboň spalování tuků neproběhne zcela bez přítomnosti právě karbohydrátů. Doporučuje se tedy během tréninku přijímat karbohydráty formou iontových nápojů.
Důležité je vědět, že ke spalování tuků dochází pouze ve svalech. A proto je lepší si nejdřív dojít do posilovny a teprve po čase začněte cvičení doplňovat aerobním tréninkem třeba aerobikem.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Úterý je poněkud problematické, až vás to samotné překvapuje. Už se vám nedaří tolik jako v minulých dnech a ztrácíte tak pevnou půdu pod nohama. Ještě neházejte flintu do žita a…

Nejčtenější články

Doporučujeme