Co o vás prozradí vaše vrásky? Naučte se číst jednotlivé linky v obličeji

26. 9. 2019
Kupujeme krémy, séra a dáváme si na obličej masky, abychom udrželi tvorbu vrásek na uzdě. Pointou ale je, že tento proces můžeme maximálně o nějaký čas oddálit, ovšem vzniku vrásek nikdy nezabráníme. Možná s nimi nejsme smíření, ale jsou zároveň mapou našeho života, která vyjadřuje naše emoce. Co znamenají jednotlivé vrásky na obličeji?

Jak vznikají a jak se dělí vrásky

Když se řekne vrásky, nejčastěji si představíme ty, které se tvoří na čele nebo kolem úst či očí v závislosti na tom, jak se cítíme. Nazývají se dynamické a vznikají pohybem mimických svalů. Vrásky statické jsou ty, které jsou způsobené prostým poklesem kůže, tedy stárnutím. Dále se vrásky dělí na přirozené a akcelerované zevními vlivy (například UV zářením nebo kouřením). No a samozřejmě velkou roli ve vzniku vrásek hraje i genetika – množství a kvalita vláknitých struktur i mezibuněčné hmoty jsou dány geneticky, stejně tak charakter povrchové ochranné vrstvy, která vás chrání před zevními vlivy. Na tvorbu vrásek má samozřejmě vliv i podkožní tuk.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Adventní doba je určena nejen k úklidu a přípravě na vánoční svátky. Nemyslete pouze prakticky! Zajděte si za kulturou a naplánujte si víkend strávený na horách. Ruku na srdce. Potřebujete…

Nejčtenější články

Doporučujeme