Co prospívá našim vlasům ?

23. 11. 2000
Máte barvené vlasy? A chcete jich mít většinu na hlavě?

Co prospívá našim vlasům

Máte barvené vlasy? A chcete jich mít většinu na hlavě?

Pokud zní vaše odpověď ano, pak vězte, že na vypadávání vašich vlasů mají sice podíl barvy (dostanu se k nim), ale že tento proces ovlivňujete i vy sama svou životosprávou. 

Kouření a alkohol jsou těmi největšími nepřáteli naší bujné kštice, ale nedělám si iluze, že by právě vlasy byly důvodem, proč se vzdávat těchto neřestí. Nicméně obě tyto činnosti nám nejen nepřinášejí téměř žádné užitečné látky, ale dokonce alkohol nám řadu těchto látek odebírá. 

Je zde i několik dalších faktorů v naší stravě, které mohou našim vlasům pomoci, nebo naopak ublížit. Tím nejdůležitějším pomocníkem jsou vitamíny, hlavně vitamíny B a některé minerály, není proto na škodu pojídat komplexní vitamínové tablety, ovšem přirozenější a chutnější je jíst hodně čerstvé zeleniny a ovoce, které lze naštěstí koupit po celý rok. Ke kráse vaší hlavě pomohou i oříšky, luštěniny a bílé maso. Naopak bílé pečivo, přemíra cukru a nadměrné používání instantních potravin vede ke snížení kvality i počtu vlasů. 

Barvy vybírejte opravdu důkladně a nezapomeňte svému kadeřníkovi připomenout, že právě na vaší hlavu musí nanést co nejpřírodnější přípravek. Měl by to být váš kadeřník, který vám doporučí i nejvhodnější značku barvy pro vaše vlasy. I když obecně se vyvarujte syntetických barev značených D&C nebo FD&C a číslem. Hodně zdaru a krásné vlasy přeje Magda

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finiš pracovního týdne se ponese v duchu nesrovnalostí na pracovišti. Jedná se o vztahy a komunikaci mezi vámi a kolegy. Hvězdy vás varují! Dávejte si pozor na to, jak se k…

Nejčtenější články

Doporučujeme