Komentáře k článku zpět na článek

helza 22. 2. 2020 | 15:26

@Elynor: Tedy Eli, teď tě vůbec nechápu. Bez ohledu na to, jaký vztah mám k ezoterice, astrologii, numeralogii a tarotu, (jakože nemám žádný), tak by mě ani ve snu nenapadlo vrtat se v jejich metodice, vlastně v jejich axiomech, kterým vůvec nerozumím, ale které používají již od roku 500 před naším letopočtem, kdy numerologii založil a propracoval řecký filosof, matematik a astronom Pythagoras. (Že by Pythagoras byl hloupější než ty?)Je to totiž naprosto stejná otázka, jako by ses zeptala, proč sčítáme výdaje, když chceme zjistit, co jsme za měsíc utratili. Proč je neodčítáme, nenásobíme, neumocňujeme, či nedělíme, proč má mít jedna matematická operace význam a ty ostatní ne. Že by to bylo tím, že pro sčítání je vrchol matematiky?

Elynor 22. 2. 2020 | 09:51

A proč se mají ta čísla sčítat? Proč ne odčítat, násobit, dělit, odmocňovat? Proč má mít jedna matematická operace význam a ty ostatní ne? Že by proto, že pro spoustu lidí je sčítání jednoduchých čísel vrchol matematiky?

helza 22. 2. 2020 | 09:32

@Anonymizovaný: Je to všechno ezoterika, tedy numerologie - dle zákonů numerologie vyjde-li v některém z mezisoučtů číslo jedenáct, nesčítá se již do podoby čísla dvě, ale nechá se v tomto tvaru. Což jsem vygooglila, jinak dávám od ezoteriky ruce daleko pryč.

Anonymizovaný 26. 8. 2018 | 17:48
Anonymizovaný 26. 8. 2018 | 09:39

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce je sice ve spřízněném znamení Lva, ale netvoří s ním hezké spojení. Není divu, že jste unavení a…