Co s hysterickou tchýní?

27. 6. 2001
Co s hysterickou tchýní?
Asi nepřijdu s ničím novým, když řeknu, že šílím ze svojí tchýně. Bohužel nejen já, ale i můj manžel, její syn, a naše dvě děti.

Co s hysterickou tchýní?

Asi nepřijdu s ničím novým, když řeknu, že šílím ze svojí tchýně. Bohužel nejen já, ale i můj manžel, její syn, a naše dvě děti. Vždy jsme se s manželem snažili, abychom se o sebe postarali sami. Připadalo nám to tak správné a když se nám narodily naše dvě děti ( 1.5 roku po sobě), jedinkrát se nestalo, že by tchýně nabídla svoji pomoc ( jakoukoliv). Naopak, sama si užívala plnými doušky života. A my ji to přáli, byla pět let vdova a nechtěli jsem ji v žádném případě odsuzovat, vždyň, kdo by chtěl být po padesátce napořád sám. Odsuzovat proto, že si volila o mnoho let mladší partnery, které si vydržovala, a když neměla momentálně dostatek finanční hotovosti, tak ji kvapem opouštěli.

Samozřejmě vždycky, když byla v depresi, seděla u nás a stěžovala si, a to je právě to prokletí. Stěžuje si čím dál tím častěji, vlastně jiná konverzace se nekoná, stěžuje si úplně na všechno a vyčítá nám, co se dá, nejčastěji to, co pro nás vůbec neudělala. Moje děti, je jim deset a jedenáct, se vždy vytratí z domova, jen co tchýně přijde, nebo ještě lépe předtím, než vůbec dorazí. Předhazuje jim neustále jako vzor děti své dcery ( a ta na ni slušně řečeno kašle), i když není opravdu absolutně proč, když se ohradíme proti jejím výčitkám, uráží se a přicházejí hysterické scény s citovým vydíráním. Řeknu to opravdu upřímně, už ji mám plné zuby. Mohli bychom to být my, kdo by vyčítal ten její nezájem a její nepomoc, když jsme to nejvíce potřebovali, ale my byli tolerantní a samostatní, tak proč ne ona.

Došlo to tak daleko, že když ji jenom slyším v telefonu, který začíná pochopitelně výčitkami nebo stěžováním, mám žaludeční neurózu a celý den jsem naštvaná. Řešíme to s manželem neustále dokola, i on je z chování své mámy otrávený, ale k ničemu rozumnému jsme nedošli. Když jí řekneme, co se nám nelíbí, přijdou výčitky, pláč atd.... Já si myslím, že snad jediným řešením, jak zůstat v pohodě, je přerušit s ní veškerý kontakt, alespoň do doby, než přijde k rozumu, jestli vůbec někdy.

Poraďte, jak se zachovat? Děkuji vám za jakoukoliv radu.

Autor: čtenářka Andrea V.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S vitalitou jste na tom tak napůl. Chce se vám poznávat nové lidi a věci, ale do práce moc chuť nemáte. Nějak se na ni nedokážete soustředit a nadřízený je v podstatě naštvaný. Už s tím…

Nejčtenější články

Doporučujeme