Co se děje během sexu s vaším tělem? Zjistěte to ve 2 minutách!

9. 1. 2018
Co se děje během sexu s vaším tělem? Zjistěte to ve 2 minutách!
Orgasmus je jedna z nejlepších věcí, které si můžeme zadarmo dopřát. Sexuální vyvrcholení je zdraví prospěšné a činí nám radost. Co se během něj děje v našem těle?

Předtím, než se rozhodnete s někým spát, musí proběhnout vzájemné sympatie. Jakmile zahlédnete někoho, kdo vás zaujal, spustí se emoční centrum vašeho mozku zvané amygdala. Do mozku se také vyplavuje hormon dopamin, který navozuje potěšení. V ten okamžik cítíte, že to chcete. Nezapomeňte se ujistit, že to opravdu chcete, pokud ano, není na co čekat.

Jakmile začne předehra, zvedne se vám krevní tlak i pulz a začnete se potit a vaše prsa se mohou zvětšit až o jednu velikost. Krev se nahrne do klitorisu a vaginy, její stěny zvlhnou. Myslete na ochranu! Se vzrůstajícím vzrušením se zvětšuje klitoris, zrychluje se dech, stoupá krevní tlak a tep je ještě rychlejší. Svaly se vám napínají a potíte se ještě intenzivněji. Průměr vaginálního otvoru se zužuje a tep vyskočí na maximum. Po deseti až dvaceti minutách dosahuje průměrná žena orgasmu v průměrné délce dvaceti vteřin.

Co se děje s tělem během sexu? Podívejte se na video:

Ženskou specialitou v tento okamžik je, že se o čtyřicet až sto procent zvedá práh bolestivosti. Vypínají se všechna centra strachu, úzkosti, sebekontroly a nefunguje nám ani zdravý rozum. Vagina, močový měchýř a anální otvor se rytmicky stahují v kontrakcích a výsledkem je euforie! Poté se tělo uvolňuje, srdeční tep klesá a do těla se vyplavují hormony štěstí endorfin a oxytocin.

Oxytocin vyvolává pocity důvěry, ochrany a sblížení a můžete v ten okamžik špitat zamilovaná slůvka partnerovi do ucha. Cítíte se uspokojena – podobně, jako když se najíte. Ženy často touží po druhém orgasmu krátce po tom prvním a ten bývá ještě mnohem intenzivnější.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Díky podpoře Pluta nastává vhodný čas pro vás, kteří potřebujete vyplatit nějaký dluh. Navíc se dočkáte určitých finančních výhod díky svým nadřízeným. Pořád si ale opakujte, že nic není…

Nejčtenější články

Články odjinud