Co se děje během sexu s vaším tělem? Zjistěte to ve 2 minutách!

9. 1. 2018
Co se děje během sexu s vaším tělem? Zjistěte to ve 2 minutách!
Orgasmus je jedna z nejlepších věcí, které si můžeme zadarmo dopřát. Sexuální vyvrcholení je zdraví prospěšné a činí nám radost. Co se během něj děje v našem těle?

Předtím, než se rozhodnete s někým spát, musí proběhnout vzájemné sympatie. Jakmile zahlédnete někoho, kdo vás zaujal, spustí se emoční centrum vašeho mozku zvané amygdala. Do mozku se také vyplavuje hormon dopamin, který navozuje potěšení. V ten okamžik cítíte, že to chcete. Nezapomeňte se ujistit, že to opravdu chcete, pokud ano, není na co čekat.

Jakmile začne předehra, zvedne se vám krevní tlak i pulz a začnete se potit a vaše prsa se mohou zvětšit až o jednu velikost. Krev se nahrne do klitorisu a vaginy, její stěny zvlhnou. Myslete na ochranu! Se vzrůstajícím vzrušením se zvětšuje klitoris, zrychluje se dech, stoupá krevní tlak a tep je ještě rychlejší. Svaly se vám napínají a potíte se ještě intenzivněji. Průměr vaginálního otvoru se zužuje a tep vyskočí na maximum. Po deseti až dvaceti minutách dosahuje průměrná žena orgasmu v průměrné délce dvaceti vteřin.

Co se děje s tělem během sexu? Podívejte se na video:

Ženskou specialitou v tento okamžik je, že se o čtyřicet až sto procent zvedá práh bolestivosti. Při sexu se vypínají všechna centra strachu, úzkosti, sebekontroly a nefunguje nám ani zdravý rozum. Vagina, močový měchýř a anální otvor se rytmicky stahují v kontrakcích a výsledkem je euforie! Poté se tělo uvolňuje, srdeční tep klesá a do těla se vyplavují hormony štěstí endorfin a oxytocin.

Oxytocin vyvolává pocity důvěry, ochrany a sblížení a můžete v ten okamžik špitat zamilovaná slůvka partnerovi do ucha. Cítíte se uspokojena – podobně, jako když se najíte. Ženy často touží po druhém orgasmu krátce po tom prvním a ten bývá ještě mnohem intenzivnější.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkend si naplánujte činorodou aktivitu a pohybujte se venku na čerstvém vzduchu. I přes všechny zákazy a doporučení si najdete plnohodnotný způsob strávení volna. Vyrazte třeba na…