Co se právě děje na Bertramce před domem Karla Gotta a jak reagují slavní?

2. 10. 2019
Českou republiku zasáhla smutná zpráva. 1. října 2019 těsně před půlnocí zemřel mnohonásobný Český slavík a miláček národa Karel Gott. „Božský Kája“ jako ho fanoušci familiárně nazývali, strávil své poslední chvíle obklopen svojí rodinou. Jaká je momentálně situace před jeho vilou na pražské Bertramce?

Před domem slavného zpěváka v pražské ulici Nad Bertramkou se krom novinářů a fotografů začínají scházet také fanoušci Karla Gotta. Před vchodem se pomalu kupí květiny i svíčky zapálené na počest legendy minulého i současného tisíciletí. Celá oblast je ucpaná, nedá se tu pro velký zájem projet autem, pomalu ani projít. Zatímco fanoušci přicházejí na Bertramku, slavné osobnosti se ke smrti Karla Gotta vyjadřují prostřednictvím sociálních sítí. Co píší? 

Co se děje na Bertramce? Sledujte přímý přenos ZDE.

Marta Kubišová:
„Obdivovala jsem, jak Karel dokázal v tom těžkém posledním pětiletém období nedat na sobě znát svou chorobu. Měli jsme v sobě ten dril, že v případě práce omlouvá jen smrt. Tak jsme byli vychovaní, ale ne všichni se toho drželi,“ uvedla zpěvačka Marta Kubišová.

Jan Hřebejk:
„Došlo na Nietzeho: Bůh je mrtev. Nebyl hrdina a věřil kdejaké konspiraci. Ale bavil lidi skoro šedesát let, byl to hodnej člověk, byla s ním legrace, byl pozornej a pomáhal druhým. Jeho povahu bych si přál mít. Hvězdný život Karla Gotta se naplnil. Soustrast rodině a klobouk dolů,“ napsal na twitter režisér Jan Hřebejk.

Tereza Kerndlová:
„Bůh se setkal s Bohem... Má vzpomínka na vás bude vždy barevná, jako jste byl vy sám! Děkuji za vaše slova, váš smích, za to že jsem si s vámi mohla zazpívat! Člověk nikdy zcela neodejde, dokud na něj někdo myslí! U vás to tak bude Karle! Milujeme vás!“ napsala na sociální síti zpěvačka Tereza Kerndlová.

Zdeněk Troška:
„Zasáhlo mě to. Jako asi každého Čecha, který ho měl rád. Gott byl v podstatě členem každé rodiny. Myslím si, že je to ztráta pro nás všechny. Měl jsem to štěstí, že jsem s ním léta spolupracoval, že jsem ho znal. Byl skromný, vlídný, pozorný. Měl rád lidi a svou práci dělal opravdu profesionálně. Myslím si, že kdyby takových lidí bylo víc, bylo by to přenádherný,“ uvedl pro TV Nova režisér Zdeněk Troška, v jehož pohádce Z pekla štěstí se Karel Gott objevil v dvojroli Lucifera a Boha.

Marek Ztracený:
„Nikdy nezapomenu. Díky za všechno a šťastnou cestu do hudebního nebe, kde hned zaujmeš nejvyšší místo. Jsi jediný a skutečný král naší populární hudby. To se ani dneškem nemění. Sbohem!“ truchlí zpěvák Marek Ztracený.

Nikol Štíbrová:
„Takový divný pocit, že neodešel ‚jen‘ náš nejlepší zpěvák, ale kus nějakého ryzého, krásného češství, symbol, nějaká taková jistota… těžko popsat,“ uvedla Nikol Štíbrová.

Václav Noid Bárta:
„Je mi to moc líto. Byl to pro mne vzor…naprostý profesionál se skvělým humorem. Uměl si udělat legraci sám ze sebe, což mnoho lidí nedokáže. Karel Gott bude navždy pro mne největší hvězda," smutní Václav Noid Bárta.

Honza Kalousek:
„Dozvěděl jsem se to ráno a samozřejmě je to smutná zpráva. Já jsem s Karlem měl nějaký osobní vztah, znal jsem ho a velice jsem si ho vážil. Je mi to hrozně líto. Zrovna jsem v zahraničí,“ uvedl pro Blesk zpěvák Honza Kalousek.

Laďa Kerndl:
Na sociální síti poslal vzkaz také zpěvák Laďa Kerndl. „Odchod skvělého kolegy a kamaráda je pro mne zdrcující. Karle, nikdy na Tebe nezapomenu, budeš vždy v mých vzpomínkách ..děkuji ti za chvíle, co jsme spolu strávili na pódiích i v soukromí... Pro mě jsi byl a budeš symbolem profesionality a především slušnosti. Děkuji Ti. S láskou a úctou, Laďa Kerndl."

Marta Jandová:
 „Karel patřil do života každého z nás. Od narození nám všem zněl v uších. Jsem smutná a věřím, že mu už je dobře. Nejvíc teď myslím na jeho rodinu. Ivanka a holčičky mají díru v srdci. A těžkou dobu před sebou. Přeji jim upřímnou soustrast," napsala Blesku zpěvačka Marta Jandová.

Karel Gott v posledních letech bojoval s vleklými zdravotními obtížemi, které se poprvé ozvaly v červnu 2015. V září letošního roku veřejnosti oznámil, že se léčí s akutní leukémií a slíbil, že se zákeřnou nemocí bude bojovat. Zdravotním potížím však 1. října 2019 krátce před půlnocí bohužel podlehl.  

Podívejte se na hit Karla Gotta a jeho dcery Charlotty Elly Srdce nehasnou:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na věci mezi nebem a zemí hodně věříte a zajímáte se o ně. Včerejší novoluní v Býku na vás negativně působí i dnes a nehraje vám do karet. Schází vám vytrvalost, píle a odhodlání. Měli…