Co si myslí o ženách Jirka Mádl

3. 2. 2010
Co si myslí o ženách Jirka Mádl
Jiří Mádl (23), obyčejný kluk z Českých Budějovic, kterého pár rolí katapultovalo mezi mladou hereckou generaci, ale on navzdory pracovním úspěchům plánuje odjet na delší dobu za oceán?

* Vyplatí se brát věci s lehkostí? Zdá se mi, jako byste se tím v poslední době řídil. Nebo je to jen optický klam?

Správná odpověď! Je to optický klam. Nezbývá totiž nic jiného, než být velmi pracovitý a důsledný. Talent má dneska kdekdo. Kdo chce ale prorazit, musí opravdu dávat mnohem víc. Ježíš, to jsem zase „moudrej“. (směje se)

* Jak často maskujete humorem vlastní nervozitu?

Pořád. Humor mi pomáhá vyrovnávat se s tím, čím nejsem, ale vlastně i s tím, čím jsem.

* Díky filmům Snowboarďáci a Rafťáci jste se dostal do povědomí coby člen herecké dvojice s Vojtou Kotkem. Po pár letech „odloučení“ jste nedávno oba kývli na moderování televizního pořadu Stahovák. Co se změnilo?

Už si připadám dostatečně vymaněn ze všech mediálních spojení, a proto mi nevadilo začít pracovat na Stahováku. Samozřejmě si nás stále někdo dává dohromady. Zdá se mi ale, že je to čím dál tím méně.

* Kdy zažíváte v práci nejhorší okamžiky?

První natáčecí den nového filmu. To mám křeče v břiše, průjmy, klepavku. No, hrozný...

* Na svém hereckém kontě máte kolem dvou desítek filmů. Měl jste někdy chuť to „zabalit“?

Mnohokrát. Musím ale uznat, že už to není tak často.

* Přesto prý ale chcete dát brzy České republice na dlouhou dobu sbohem...

Plánuji odjet studovat filmařinu do Ameriky. Ještě nevím, kam to přesně bude. Nejvíc by se mi zamlouval New York. Zatím ale makám na tom, aby se nic nezvrtlo a já se nemusel po pár měsících vracet. Jak už jsem řekl, jsem velmi pracovitý a důsledný.

* Kteří autoři vás dokážou svými příběhy natolik zaujmout, že se toužíte stát jedním z nich?

Miloš Forman, Sam Mendes, Charlie Kaufman nebo Milan Kundera.

* Dočetla jsem se, že by vás lákalo živit se psaním. Kdybyste dostal příležitost, kterému médiu byste se raději vyhnul?

Nechtěl bych psát pro bulvár. To je něco podobného, jako když malý kluk začne hrát fotbal. Také nesní o tom, že skončí v krajském přeboru... Naopak mě láká film a sportovní a kulturní novinařina.

* Pivo, televize, hezká holka a napínavý zápas fotbalu. Je to vaše představa ideálního večera?

Místo piva spíš víno nebo whisky a v televizi může klidně běžet hokej nebo nějaký film. Ale jinak jste právě popsala ideální večer Jiřího Mádla. Jo, a k jídlu nesmí chybět krvavý steak. Bez toho nemá šanci, holka jedna. (směje se)

* Popusťte uzdu svojí fantazii. Na jaký film, ve kterém hrajete, byste pozval dívku, kdybyste chtěl zjistit, jestli vás opravdu miluje?

To jste mě zaskočila... Možná na Ulovit miliardáře, kde hraji PR manažera s povahou svině. Díky tomu bych si opravdu otestoval její odolnost a skutečnou lásku.

* Kdy jste poprvé dostal chuť poznat opačné pohlaví víc než z pozice kamaráda?

Tenkrát mi bylo třináct let. Jmenovala se Bára a poznali jsme se na táboře. Byl jsem do ní neskutečně zamilovaný. Nedávno jsem ji po deseti letech znovu potkal. Musím uznat, že na rozdíl ode mě za tu dobu mírně pokročila – má dcerku a je vdaná. (směje se)

  • Pro vás trošku smutný konec dětské lásky...


Naopak. Zůstali jsme v kontaktu a vzpomínáme na minulost. Ona mi cituje z mých dopisů a já se stydím, směji a navíc jsem na sebe trošku hrdý, jak jsem se tenkrát ničeho nebál. Pak také nemůžu zapomenout na svoji první velkou lásku. Krásný vztah s Ivetkou, který trval čtyři roky. Žádné slovo nedokáže vyjádřit, jak hezké to bylo.

* I přesto jste se rozešli a vy říkáte, že jste přešťastně sám. Co si za tím mám představit?

Odpovím vám otázkou: Co si člověk představuje pod pojmem štěstí? Já sám nevím, jestli bych byl ve vztahu s někým šťastnější. Jednou určitě budu potřebovat někoho k tomu, abych byl v pohodě. Teď ale ne. Šťastným mě dělá rodina a práce. To ale neznamená, že lásku nepotřebuji, nebo že bych někoho nemiloval. Vlastně miluju, a ne málo...

Autor: Iveta Vařečková


Nový časopis Juicy vyšel 30.12.2009

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv práce, dočkáte se partnerových připomínek. Má šťouravou náladu a vy zase dojem, že se vás snaží rozhodit. Pakliže musíte do práce, nehoňte se za nejlepším…