Co to je micrografting: Zvládne vás zbavit padání vlasů, jizev a omladí vás

Co to je micrografting: Zvládne vás zbavit padání vlasů, jizev a omladí vás

Trápí vás padání vlasů, jizvy či příliš vrásek? Nebo dokonce všechno dohromady? Pak vás jistě potěší, že se tyto problémy nyní dají řešit najednou! Jak na to?

Co to je micrografting?

Micrografting je v lékařství hojně využívaná metoda. Pomáhá v traumatologii při léčbě kloubů, hojí nejrůznější jizvy a rány. A čím dál častěji se používá i v dermatologii. Funguje na bázi biorevitalizace s pomocí tělu vlastních látek, které dokáží nastartovat masivní proces regenerace.

Jde o miniinvazivní zákrok, který je vhodný pro jakoukoli část obličeje či vlasovou pokožku hlavy, a případné i další části těla, samozřejmě podle doporučení lékaře. „Terapeutická suspenze je vyrobena patentovaným postupem a následně po zředění fyziologickým roztokem se za pomocí tenké jehličky, podobně jako třeba u mezoterapie, aplikuje zpět do pokožky,“ vysvětluje MUDr. Athanasios Stefanis, tricholog a dermatolog mezinárodní sítě estetických inovací Mediestetik.

Jak omladit obličej pomocí cviků? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Anti-aging efekt

Protože urychluje regeneraci pokožky, používá se Micrografting pro její omlazení. Dokáže také kůži vrátit její elasticitu, a tak účinně redukuje strie a jizvy způsobené náhlým nárůstem objemu kůže. Výsledkem je hladká pokožka, která je pružnější a vypadá mladší.

Pokračování 3 / 6

Obnova růstu vlasů

Největším přínosem Micrograftingu je však schopnost obnovit růst vlasů, díky čemuž patří tato metoda a technologie k tomu nejmodernějšímu a nejefektivnějšímu, co současná estetická medicína nabízí. Funguje, ať už je příčina padání vlasů jakákoli – genetika, důsledky covidu-19 nebo alopecie. Vlasy po ošetření znovu zhoustnou a ozdraví se.

Pokračování 4 / 6

Jak to funguje?

„Jde o speciálně navržený systém, který využívá transplantace takzvaných autologních buněk, které jsou vlastní tělu pacienta. Ošetření následně spouští procesy regenerace, aktivuje růstové faktory a obnovu tkání,“ popisuje MUDr. Stefanis.

Pokračování 5 / 6

Jak zákrok probíhá?

Při léčbě padání vlasů nejprve dochází k odběru malých kousků tkáně (cca 3 mm) z oblasti vlasové části zátylku hlavy, což je oblast nejméně náchylná k androgenní alopecii. Odběr tkáňového štěpu se provádí v lokální anestezii, je tedy zcela bezbolestný a jeho malá velikost zajišťuje rychlé zhojení.

Odebrané vzorky tkáně jsou následně upraveny za pomoci patentovaného systému, který připraví blahodárnou suspenzi bohatou na růstové faktory.  Ta se pacientovi ihned aplikuje zpět do ošetřované oblasti. Jednoduchost a efektivita zákroku pacienta nikterak neomezuje v jeho každodenních aktivitách. 

Ošetření obličeje probíhá podobně, ale buňky se odebírají … (kde?) Následným vytvořením roztoku a jeho zpětnou aplikací do pokožky se násobně zintenzivní její regenerační schopnosti.

Pokračování 6 / 6

Efekt ošetření

První výsledky se dostavují hned po ošetření, a to během 8 až 15 dní, kdy je možné pozorovat první viditelné změny. Doba rekonvalescence je minimální, hlavní výsledky se dostavují a narůstají dalších 6 měsíců od ošetření.  

Je to bezpečná a účinná technika boje proti alopecii a pro omlazení pokožky. Jde o zcela přirozené řešení bez jakýchkoliv přídatných látek či chemických aktivátorů. Zlepšuje stav a kvalitu pokožky, vyživuje vlasové cibulky, má za následek větší hustotu vlasů a stimuluje růst nových vlasových folikulů.

Doporučujeme

Články odjinud