Co udělat než vám ratolest odjede na tábor

Co udělat než vám ratolest odjede na tábor

Přemýšleli jste, jak svému dítěti zorganizovat dva měsíce prázdnin a jako možnost na pár týdnů se vám zalíbil letní tábor? Určitě dobrá volba. Dítě bude v přírodě, mezi svými vrstevníky, nenecháno na pospas ulicím a ještě se lecčemu přiučí. Mohli jste si jistě vybrat z široké nabídky jazykovým táborem počínaje, přes tábory zaměřenými na různé druhy sportů, hudebním táborem konče. Ještě než vám ratolest odjede, bude se vám hodit pár tipů, co všechno zabalit a na co nezapomenout, abyste mohli zůstat doma v klidu a váš potomek si těch pár týdnů v přírodě opravdu užil.

Na co nezapomenout při balení Základem pro vás bude řídit se požadavky a radami pořadatele tábora a dobře prostudovat materiály, které se tábora týkají. Zjistěte si, kdo tábor provozuje, přesné umístění a adresu tábora, doprovoďte dítě na místo, odkud na tábor odjíždí a osobně ho předejte vedoucímu oddílu.

Při balení nezapomeňte vzít v úvahu zaměření tábora, jeho program a činnosti. Pokud je například tábor putovní, budou vaše děti určitě potřebovat pohodlnou obuv, pokud bude vaše ratolest spát ve stanu, nezapomeňte na teplejší oblečení. Myslete na to, že váš potomek bude několik týdnů odkázán tak trochu sám na sebe a nechte ho, ať si svoje věci sbalí sám. Jednak bude vědět, co všechno s sebou vlastně má a při zpátečním balení to bude mít snadnější.

Podle typu tábora zvolte také správný typ zavazadla, vždy však sbalte vše do jednoho. Pokud dítě zůstává na jednom místě, hodí se kufr, pokud bude zavazadlo využívat i dále, je nejpraktičtější batoh.

Kromě oblečení nezapomeňte na sportovní obuv, přezůvky, hygienické potřeby, láhev na vodu, menší batoh na výlety, baterku, psací potřeby a známky na dopisy. Nikdy nevíte, jaké bude počasí, chybět by tedy neměly ani holínky a pláštěnka. Dítě jistě neposíláte na tábor za účelem nakupování, proto není třeba, aby u sebe mělo velkou sumu peněz. Možností pro vás je vybavit dítě kromě menší sumy peněz i dětskou platební kartou pro případ, že by si na výletě ve městě potřebovala vybrat více peněz.

Úraz hrozí vždy Kromě obecných předpisů se každý provozovatel tábora musí řídit hlavně zákonem o ochraně veřejného zdraví a vyhláškou o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti. Z toho vyplývají i povinnosti ohledně vybavení, zdravotního dozoru, přípravy stravy a podobně. Tak jako průkaz totožnosti u sebe dítě musí mít průkazku zdravotní pojišťovny, kterou většinou před odjezdem shromáždí od rodičů zdravotník. Ať je vaše dítě andílek nebo spíš rošťák, občas u něj jistě nějakou bouli nebo modřinu odhalíte.

Bohužel léto přináší i množství úrazů. Vhodné je proto uzavřít pro své dítě úrazové pojištění. To v sobě zahrnuje pojištění drobných úrazů, výplatu za dobu nezbytného léčení a za trvalé následky úrazu a v dlouhodobém horizontu se vyplatí ho kombinovat se spořením pro zajištění budoucnosti. Své dítě můžete pojistit v rámci tzv. dětských životních pojistek, jako je například Sluníčko České pojišťovny, které je podle výsledků odborné soutěže Banka roku 2004 nejlépe hodnoceným životním pojištěním v tomto segmentu.

Neměli byste zapomenout ani na očkování proti klíšťové encefalitidě. V případě, že vaše dítě užívá pravidelně nějaké léky, nezapomeňte o tom informovat vedoucího a především zdravotníka tábora a předat mu krom dostatečného zásoby těchto léků i kompletní informace, které se k lékům a zdravotnímu stavu dítěte váží. Informujte vedoucího o případné alergii, ale i o tom, zda je vaše dítě plavec či neplavec.

Vzhledem k tomu, že se vaše dítě bude stravovat na táboře, není nutné mu přibalovat jídlo ani mu posílat balíčky s jídlem během pobytu. Také dejte pozor, jakou svačinu připravíte na cestu. V letním horku může i krásně osmažený řízek zezelenat a způsobit vaší ratolesti žaludeční potíže.

zdroj: AMI Communications

Doporučujeme

Články odjinud