Co umí jablečný ocet: Recept na vlasy, pro krásnou pleť, při hubnutí i proti akné

15. 1. 2021
Co umí jablečný ocet: Recept na vlasy, pro krásnou pleť, při hubnutí i proti akné
Jablečný ocet stojí pár korun, s vaším tělem a krásou ale dokáže zázraky. Je vhodným pomocníkem ve chvíli, kdy se snažíte zhubnout, pomůže vám zbavit se nedostatků pleti a vlasům dodá nový život. K čemu se ještě hodí?

Jak vyrobit jablečný ocet?

Jablečný ocet seženete celkem snadno za pár korun v obchodě, pokud ale chcete mít svůj vlastní, není těžké ho vyrobit. Stačí převařit a nechat vychladnout vodu (v poměru 1 litr na 500 gramů jablek), nastrouhat jablka i s jádřincem, napěchovat je do sklenice, zalít studenou převařenou vodou a hrdlo zakrýt kouskem prodyšné tkaniny. Nechte nádobu minimálně týden stát na teplém a světlém místě a dvakrát denně obsah promíchejte. Po týdnu až deseti dnech obsah slijte do čisté sklenice, opět překryjte prodyšnou látkou a umístěte tentokrát na tmavé místo, například do sklepa. Dokud se na povrchu budou tvořit bublinky, probíhá proces kvašení, což trvá zhruba tři týdny. Poté ocet slijte do menších sklenic, pevně uzavřete a uchovávejte až jeden rok v chladu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesní sféra je parádně rozjetá a zasloužíte si každodenní pochvalu. Pokud jste se pustili do nového projektu, vše vám vychází. Jeden z kolegů vám milerád pomůže, protože není vaším…