Co vám kazí úsměv? Těchto zlozvyků se zbavte, abyste měla bílé zuby

18. 5. 2018
Co vám kazí úsměv? Těchto zlozvyků se zbavte, abyste měla bílé zuby
Smějete se málo a ještě přitom rukou zakrýváte ústa? Pravděpodobně víte, že váš úsměv není dokonalý. Jakých zlozvyků byste se měla zbavit, aby vaše zuby vypadaly skvěle?

Kouření

Asi vás nepřekvapí, že právě kouření má neblahý vliv na bělost i zdraví vašich zubů. Tento zlozvyk vysušuje ústa a zastavuje tok slin, které za normálních okolností pomáhají odplavovat zbytky potravy. Na zubech, mezi nimi, ale také v rýhách jazyka se následkem toho začnou množit bakterie, jež zapříčiňují záněty dásní, nepříjemný dech a v některých případech i úbytek kostí.

Ideálním řešením by samozřejmě bylo přestat kouřit. U méně náruživých kuřáků ale ještě existuje jistá naděje, a to ve speciálních zubních pastách, které nejenom bojují proti pigmentaci, ale zároveň revitalizují atakované dásně. Jako nejosvědčenější se ukázalo složení obohacené o přírodní enzymy s nízkou dávkou peroxidu.

Jak si vybrat správný kartáček? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pozor na váš oficiální partnerský vztah, protože vám to může dost nepříjemně zaskřípat. Slunce se nachází ve znamení Vah a utváří vůči vašemu znamení opozici, takže v partnerských vztazích…

Nejčtenější články