Co vám kazí úsměv? Těchto zlozvyků se zbavte, abyste měla bílé zuby

18. 5. 2018
Co vám kazí úsměv? Těchto zlozvyků se zbavte, abyste měla bílé zuby
Smějete se málo a ještě přitom rukou zakrýváte ústa? Pravděpodobně víte, že váš úsměv není dokonalý. Jakých zlozvyků byste se měla zbavit, aby vaše zuby vypadaly skvěle?

Kouření

Asi vás nepřekvapí, že právě kouření má neblahý vliv na bělost i zdraví vašich zubů. Tento zlozvyk vysušuje ústa a zastavuje tok slin, které za normálních okolností pomáhají odplavovat zbytky potravy. Na zubech, mezi nimi, ale také v rýhách jazyka se následkem toho začnou množit bakterie, jež zapříčiňují záněty dásní, nepříjemný dech a v některých případech i úbytek kostí.

Ideálním řešením by samozřejmě bylo přestat kouřit. U méně náruživých kuřáků ale ještě existuje jistá naděje, a to ve speciálních zubních pastách, které nejenom bojují proti pigmentaci, ale zároveň revitalizují atakované dásně. Jako nejosvědčenější se ukázalo složení obohacené o přírodní enzymy s nízkou dávkou peroxidu.

Jak si vybrat správný kartáček? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v negativní konstelaci k vašemu znamení, což neslibuje dobrou náladu ani vstřícné komunikativní schopnosti. Kdybyste mohli odpočívat podle svého gusta a naplánovat si víkend bez…