Co vám v srpnu nesmí chybět: Kosmetické tipy měsíce

3. 8. 2018
Horké počasí ne a ne přestat a vaše pleť i vlasy potřebují dostatek živin, aby vypadaly svěže. Jak chránit kůži před vráskami, stařeckými skvrnami a poškozením slunečními paprsky? Bez těchto přípravků se v srpnu neobejdete!

Nejen pleť v obličeji, ale i pokožka celého těla potřebuje v létě speciální péči. Pokud chcete, aby vám opálení od moře vydrželo co nejdéle, měla byste rozhodně pravidelně používat peeling. Zvolte kávový s kokosovým olejem, který vás zbaví odumřelé kůže a zároveň pokožku vyživí, takže bude krásně hebká a vláčná. Pleti dopřejte vláhu v průběhu celého dne, a to pomocí minerálních vod a mlh ve spreji.

Pro důkladné čištění pleti pak můžete vyzkoušet třízónový čisticí kartáček pro hloubkové čištění pleti vhodný pro všechny typy. 

Se zvyšujícím se věkem byste měla také být čím dál opatrnější ohledně výběru opalovací kosmetiky. Kůže je čím dál víc náchylná k tvorbě stařeckých skvrn, a tak se zaměřte na produkty, které s tímto problémem bojují.

Péči dopřejte také vlasům. Ochranný olej na pláž je samozřejmostí, o svou kštici se ale postarejte i po příchodu domů odpovídajícími přípravky, které vlasy vyživí. Není neobvyklé, že se v horkých dnech vlasy mastí víc než obvykle, proto mějte po ruce suchý šampon, jenž vás zachrání, když nemáte čas si hlavu umýt.

Jestliže se ani v horkých dnech neobejdete bez nalíčení, zvolte produkty, které jsou vodě odolné. Vyzkoušejte nejen řasenku, ale i korektor, rtěnku nebo tužku na obočí. Líčidla se vám nebudou roztékat a můžete s nimi i do moře nebo do bazénu!

Všechny produkty si můžete prohlédnout v naší galerii.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Šéf hltá vaše nápady a kolegové vám jen závidějí. Přesto si je nechcete rozházet a podáváte jim pomocnou ruku. To však mohou vnímat negativně. Pro všechny případy buďte v pozoru, ať se…

Nejčtenější články

Doporučujeme