Co vše má vliv na naše zdraví ?

12. 2. 2001
Co vše uvlivňuje naše zdraví? Je to pouze osud nebo i náhoda? I když také náhoda může být považována za osud.

Co vše má vliv na naše zdraví ?
PROSTŘEDÍ - NÁHODA - ŽIVOTNÍ STYL

Všechno tedy není jen OSUD, i když také NÁHODA může být považována za OSUD

Vliv náhody - příklad :
Je pravděpodobné, že jedinci krevní skupiny B ( nebo AB) jsou náchylnější k Alzheimerově chorobě. Pravděpodobnost vzniku tohoto onemocnění se zvýší v důsledku úrazu hlavy.


Vliv životního stylu - příklad :
Jedinci krevní skupiny A mají vyšší riziko vzniku některých typů rakoviny ( ženy rakoviny prsu a muži rakoviny žaludku ). Riziko u žen zvyšuje dlouhodobá konzumace nadbytku vysokotučných živočišných produktů, u mužů nadměrná konzumace masa a uzeniny za souběžného působení dalších faktorů. Nositelé této krevní skupiny obou pohlaví mají vyšší riziko pokud jsou vystaveni značnému psychickému stresu.


Vliv prostředí - příklad :
Jedinci všech krevních skupin mající geneticky vyšší riziko vzniku rakoviny a pravděpodobně ji dostanou v případě žijí-li v chemicky silně znečištěném prostředí. Nelze vyloučit, že významný vliv má také elektromagnetické pole a "zemní záření" (radon ) a geopatogenní zóny.

( mimochodem je pravděpodobné, že geneticky je určen i dosažitelný věk jedince )

Teorie vlivu výživy na zdraví v souvislosti s krevními skupinami podrobněji
Základem je objev určitých látek převážně bílkovinového nebo glykoproteinového ( kombinace některých druhů cukru s bílkovinou ) či polysacharidového charakteru, ve většině potravin. Tyto látky dostaly název LEKTINY. Jejich nepříznivé působení nespočívá v jejich nestravitelnosti, ale v tom, že provokují imunitní ( obrannou reakci ) a jsou-li konzumovány opakovaně, způsobí chronický zánět střevní sliznice ( nejen ). Následně se porušenou střevní bariérou mohou dostat do krevního oběhu a být příčinou dalších problémů jak samotné lektiny, tak celá řada dalších látek, které - jednoduše řečeno - tam nemají co dělat.
Lektiny napadají dva hlavní regulační orgány - mozek a ledviny. Tím mohou urychlit stárnutí. Poškození zažívacího traktu způsobí nejen alergizaci nebo zánětlivé onemocnění, ale současně zhorší přenos potřebných živin a ochranných látek do tkání a tudíž zhorší kvalitu výživy.
Podstatné na tom je, že nositelé jednotlivých krevních skupin se od sebe liší protilátkami proti určitým druhům lektinů obsažených ve stravě. Podrobněji si tyto látky popíšeme v dalším pokračování.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Můžete se těšit ze všemožných materiálních výhod. Aniž se příliš snažíte, budete se moci radovat ze všeho, po čem touží vaše srdce. Ocitnete se v dobré konstelaci zejména díky autoritám,…

Nejčtenější články