Co vybrat na koupališti: Je zdravější langoš, smažák, nebo hamburger?

10. 8. 2019
Letní dny tráví spousta lidí venku na koupališti. Ti moudřejší si s sebou raději nosí svoje jídlo, protože stánky obvykle nabízejí jen rychlé občerstvení typu párek v rohlíku nebo hranolky. Když už nemáte svoje jídlo, co z jejich nabídky vybrat a jak to udělat, abyste se zbytečně nenacpala horou prázdných kalorií?

Plánování je základ úspěchu

V ideálním případě je dobré si udělat na koupaliště vlastní svačinu. „Nedoporučuji spoléhat se na nabídku stánků s rychlým občerstvením, protože i když se trend zdravých fast foodů pomalu rozrůstá, v nabídce stále dominují především hot dogy, hranolky a langoše,“ říká hlavní nutriční specialistka Monika Bartolomějová ze Světa zdraví. Na druhou stranu na tyhle nezdravé věci máme kolikrát chuť a ne vždy odoláme, ale pamatujte, že čím více se odkloníte od zdravého jídelníčku, tím těžší bude návrat do reality. „Přebytek kalorií sice můžete částečně spálit vhodně zvoleným cvičením, ale pokud budete jíst celé léto na koupališti smažené hranolky, vaší postavě to neprospěje. Burger běžné velikosti průměrná žena spálí za hodinu běhu nebo hodinu a půl kruhového tréninku,“ říká hlavní trenérka Kateřina Hollerová z Contours.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mezinárodní den zdravotně postižených byste neměli ignorovat, obzvlášť máte-li v rodině někoho handicapovaného. Pokud máte ideální zdravotní stránku, podpořte jedince, kteří nemají tolik…

Nejčtenější články

Doporučujeme