Co ženy drží v manželství i po 20 letech? Je to láska?

18. 9. 2021
Foto: iStock
Co ženy drží v manželství i po 20 letech? Je to láska? | Foto: iStock
Dle mnoha sociologů žijeme v době „soumraku manželství“. Každé druhé manželství končí rozvodem, mnozí mladí lidé ho považují za přežitek. Co nás drží v manželství i po dvaceti nebo třiceti letech? Tady jsou zkušenosti šesti žen, které se svěřily se svým příběhem.

Láska nebo agónie?

Co ženy drží v manželství i po dvaceti letech? Je to láska? Toť otázka, na kterou by mnohé mladé dámy rády znaly odpověď, neboť by jim možná v budoucnu pomohla v budování stabilního dlouholetého svazku. I když zmíněná stabilita je poněkud diskutabilním pojmem, protože ani dvacet či třicet let trvající manželství nemusí být vůbec stabilní – mnohdy lze dokonce dlouholeté svazky přirovnat k nekonečné agónii bez zřejmého cíle. Jiná letitá manželství naopak vzbuzují takřka nadpozemskou úctu a obdiv, který hraničí s pochybami, zda to od jeho účastníků není přece jen nějaká „habaďúra“. Jak to tedy mají Kristýna, Nina, Marta a další holky? 

Jak si nastavit hranice ve vztahu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, procházíte plodným obdobím, v němž se profesně posunete a upevníte si půdu pod nohama. Nadřízený se na vás může ve všem spolehnout a vy mu podáte pomocnou ruku. Rovněž myslete…