Co znamená zjevení ve snu? Některé sny vás mají varovat, jiné uklidnit | Foto: iStock

Foto: iStock

Co znamená zjevení ve snu? Některé sny vás mají varovat, jiné uklidnit

Zdál se vám sen, na který nedokážete přestat myslet, protože se vám v něm zjevil přízrak, nebo dokonce duch někoho zemřelého? Rozhodně se nebojte, že byste v tom byla sama. I takové věci se totiž stávají. Co vlastně znamená zjevení ve snu a jaké poselství většinou přináší?

Proč se vám zjevují duchové, když spíte?

Důvody, proč za vámi ve snu přichází zjevení nebo duše zemřelých, se mohou různit. Důvod, proč se tomu tak děje, když zrovna spíte, je ale společný. Největším důvodem zjevení zrovna ve snech je, že ve spánku neboli ve stavu změněného vědomí se mění i lidské vnímání. Zemřelí k vám tak mohou promlouvat se sděleními, kterým byste v běžné realitě po probuzení nerozuměla, nebo dokonce ani nevěnovala pozornost. Navíc byste jim pravděpodobně ani nenaslouchala. I když rozeznat, co se vám zjevení ve snu snaží říct, je většinou dost obtížné, některá z nich vám skutečně nesou nějakou informaci či varování. V jiných případech se s vámi duše přijde jen rozloučit, případně usmířit, pokud jste s daným člověkem neměla zcela dořešené některé spory.

Jak si vyložit poselství vašich snů? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Sny o zemřelých příbuzných či známých

Pokud se vám zdá o zemřelém příbuzném nebo známém, může to být způsobené i tím, že na něj často myslíte. Většinou má ale i takový sen nějaký smysl. Duše zemřelého se s vámi možná přišla pouze rozloučit. Může se stát, že mrtvý ve snu vypadá lépe a veseleji, než jak si ho pamatujete. Často se usmívá a projevuje radost. Někdy si ani lidé neuvědomují, že postava ze snu je v reálném životě po smrti. Jde především o to, abyste se snu nebála, a mohla bez obav naslouchat tomu, co vám chce duše zemřelého sdělit. Někdy totiž duše zemřelého nemá klid, protože se snaží s vámi něco vyřešit, a sny se tak mohou i opakovat až do doby, než pochopíte význam jejich sdělení.

Pokračování 3 / 6

Smíření se smutkem

V případě opakujících se snů o zemřelých známých či příbuzných může jít jen o pouhé projevy vašich myšlenek, například když se vám o příbuzném zdá kolem data jeho odchodu, pravděpodobně máte danou dobu silně spjatou se smutkem, který jste v daném období prožívali. Jindy mohou být sny o zemřelém jedním ze způsobů, jak se snaží vaše podvědomí vyrovnat s jeho odchodem, takové sny se mohou dokonce opakovat, ale pokaždé s trochu pozměněným dějem. Takové sny mohou trvat až do doby, dokud se vaše bolest nezahojí a nesmíří se s jeho odchodem.

Pokračování 4 / 6

Duch neznámého

Pokud se vám zjevuje ve snu duše neznámého, naprosto cizího člověka, o kterém ale tušíte, že nežije, je nutné mít se více na pozoru. I tak se snažte rozluštit sdělení, které vám přišel daný člověk sdělit. V takovém snu může být i určitá symbolika nebo se vám snaží jen něco naznačit. Ve většině případů se ale nemusíte bát a ani v takovém případě při setkání s neznámým duchem vám nebezpečí nehrozí. Ochrání vás totiž přirozené obranné mechanismy.

Pokračování 5 / 6

Příliš „intenzivní“ sny

Někdo může mít při spaní jiný problém. Mnoho lidí se setkává se zvláštním typem snů, které jim nahánějí strach a hrůzu. Jde o intenzivní sny, kterým věří natolik, že je během spaní vnímají jako realitu. Často v nich navíc dochází k různým událostem, které nejsou vždycky pozitivní, i když někdy takové sny mohou být také veselé. Lidé, kterým se tento typ snů zdá, jim často věří natolik, že na ně musí myslet i po probuzení, navíc si většinou přesně vybavují jejich děj. Tyto barevné a živé sny se mohou opakovat stále dokola.

Pokračování 6 / 6

Jak rozpoznáte sdělení sugestivních snů?

Sugestivní sny bývají mnohem jasnější a srozumitelnější než běžné sny, díky tomu jsou snáze zapamatovatelné. V případě takových snů se snažte po probuzení přemýšlet o tom, co mohlo být jejich nepřímým sdělením. Nemusíte se bát, že by se vám přesně vyplnily, mohou však být varováním nebo předzvěstí různých změn.

Zdálo se vám v nich o nějakých konkrétních osobách? Mohou vás varovat před falešností nebo zradou těchto blízkých osob. Stejně tak vás ale mohou upozornit, že stojíte před důležitým rozhodováním. Rozluštíte je jedině tak, že zkusíte číst mezi řádky a zaměříte se na pocity, které jste ve snu cítila v souvislosti s osobami a událostmi.

Doporučujeme

Články odjinud