Country královna Věra Martinová: Vyhrála boj nad zákeřným virem

8. 2. 2020
Málokdo si dokáže představit, jaké to je stát na hranici života a smrti, dokud to sám nezažil. Věra Martinová bojovala nejen se zákeřným virem z prodělané a nezjištěné mononukleózy, ale také s následky autohavárie a s depresemi. Jak se má dnes, kdy oslavila 60. narozeniny?

Jako dítě byla out

Narodila se 2. února 1960 a její původní jméno je Věra Šolínová. V  Dobrušce, kde vyrůstala, si s dětmi užila. Rodiče investovali hlavně do stavby domu a malou Věrku tedy nestrojili do posledních výstřelků módy. Byla tehdy s oblékáním „out“, a to, jak známo, děti neodpouštějí. Šaty dělají člověka a ve třídě kamarády a tady to moc nešlo. Možná i proto později chtěla prorazit, vyniknout. Za to, že hraje na kytaru a zpívá country, mohlo její navštěvování skautského oddílu. Nejdřív se zamilovala do country písniček, pak jí táta půjčil od kamaráda kytaru, aby si ke zpívání mohla i drnkat. Poté, co se v roce 1977 zúčastnila festivalu Mladá píseň v Jihlavě (a měla úspěch), začala zpívat s country kapelou Schovanky.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v báječném postavení k vašemu znamení, proto můžete i něco vyhrát. Kupte si tedy los anebo se přihlaste do reklamní soutěže. Člověk nikdy neví, kdy se štěstí unaví. Udržujte si…