Country královna Věra Martinová: Vyhrála boj nad zákeřným virem

8. 2. 2020
Málokdo si dokáže představit, jaké to je stát na hranici života a smrti, dokud to sám nezažil. Věra Martinová bojovala nejen se zákeřným virem z prodělané a nezjištěné mononukleózy, ale také s následky autohavárie a s depresemi. Jak se má dnes, kdy oslavila 60. narozeniny?

Jako dítě byla out

Narodila se 2. února 1960 a její původní jméno je Věra Šolínová. V  Dobrušce, kde vyrůstala, si s dětmi užila. Rodiče investovali hlavně do stavby domu a malou Věrku tedy nestrojili do posledních výstřelků módy. Byla tehdy s oblékáním „out“, a to, jak známo, děti neodpouštějí. Šaty dělají člověka a ve třídě kamarády a tady to moc nešlo. Možná i proto později chtěla prorazit, vyniknout. Za to, že hraje na kytaru a zpívá country, mohlo její navštěvování skautského oddílu. Nejdřív se zamilovala do country písniček, pak jí táta půjčil od kamaráda kytaru, aby si ke zpívání mohla i drnkat. Poté, co se v roce 1977 zúčastnila festivalu Mladá píseň v Jihlavě (a měla úspěch), začala zpívat s country kapelou Schovanky.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Sotva začal podzim, tak jste nabrali více energie. Nejdříve jste litovali, že tu není léto, ale podzimní dny jsou pro vás opravdu báječné. Do žil vám vstoupila nová energie a zvládáte hned…

Nejčtenější články

Doporučujeme