Courtney Smith: Ally McBeal by mě určitě zabila

2. 11. 2001
Courtney Smith: Ally McBeal by mě určitě zabila
Courtney Thorne-Smith patří mezi populární a často obsazované seriálové herečky. Čeští diváci ji znají z Melrose Place a velmi populárního seriálu z prostředí právnické firmy Ally McBeal, kde si zahrála postavu jménem Georgia. Právě Ally McBeal a její představitelka Calista Flockhart se stala Courtney málem osudnou.

Courtney Smith: Ally McBeal by mě určitě zabila

Courtney Thorne-Smith patří mezi populární a často obsazované seriálové herečky. Čeští diváci ji znají z Melrose Place a velmi populárního seriálu z prostředí právnické firmy Ally McBeal, kde si zahrála postavu jménem Georgia. Právě Ally McBeal a její představitelka Calista Flockhart se stala Courtney málem osudnou. "Šlo mi o život, Ally by mě určitě zabila," řekla v rozhovoru pro stanici ABC.

Po letech pokusů udržet si váhu velice hubených kolegyň se Courtney rozhodla přestat se zabývat váhou a zbavit se posedlosti dietami. "Prakticky neustále jsem držela nějakou dietu, " přiznává. Aby zůstala stejně vyhublá jako ostatní, jedla třikrát denně malinké porce ovoce a zeleniny. Energetický přísun nikdy nepřesáhl 1000 kalorií denně (lékaři je přitom doporučováno 4200 kcal). Při této stravě ještě intenzivně cvičila, denně spotřebovala 700 kalorií během. "Cítila jsem se skutečně příšerně, " uvedla herečka, "300 kalorií vám opravdu moc energii nedá."

Tělesné míry nikdy nenaznačovaly nadváhu či výkyv směrem nahoru od běžné konfekční velikosti. Během natáčení Ally McBeallové měla Courtney 5 kilo podváhu, stále však chtěla zhubnout ještě dalších deset. Tlak na ženy v Hollywoodu je tak silný, že i normální dívka s pěknou postavou a kypícím zdravím, je zde považována za tlustou a tudíž bez šance na roli. V Melrose Place i v Ally McBeallové se objevují v hlavních rolích jedny z nejtenčích hereček současnosti, proto jejich kolegyně nutně vypadají mohutně vedle jejich "éterických" postav. "Nikdo mi neřekl přímo, že bych měla hubnout, ale když se vidíte na obrazovce vedle Calisty či Heather Locklear, připadáte si jako velryba či hora sádla. V zákulisí panuje stejná atmosféra, kostymérky přinášejí dětské velikosti a vy dostanete běžnou dámskou. To prostě nelze vydržet psychicky. Nikdo už ale nepoví, že v nepořádku jsou ony. Jsou přece tak štíhlé, miniaturní oblečení mi padne. Zdraví a pravá ženskost se tady prostě nenosí."

Před natáčení choulostivé scény v seriálu jedla Courtney týden jen ovoce, zhubla 8 kilo. Tím však nastartovala lavinu zdravotních problém. "Šla jsem k lékaři, ten mi hned řekl, že jsem podvyživená a příliš zatěžuji organismus cvičením."

"Začala jsem více jíst a do svého jídelníčku postupně zařazuji běžná jídla. Zelenina a ovoce jsou zdravé, ale musíte jíst také proteiny, karbohydráty, cukry i tuky. Nyní jím pětkrát denně malé porce a cvičím pravidelně jógu, kardiovaskulární cviky a dokonce posiluji." Courtney se vedle nové role v seriálu According to Jim věnuje publicistice, pro známý fitness magazín Self píše o zdravém způsobu života a své cestě k ženskému tělu.

autor: Simona.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se chcete v práci zviditelnit, podívejte se na svět pozitivníma očima. V tento den jste akční a prahnete po úspěchu. Pokud chcete povýšit, máte jedinečnou šanci na vítězství.…

Nejčtenější články

Doporučujeme