Cuffing season: Nový trend, díky němuž nebudete na Vánoce sama. Co to je?

5. 12. 2019
Cuffing season: Nový trend, díky němuž nebudete na Vánoce sama. Co to je?
Jste sama a po většinu roku vám to nevadí? Ale Vánoce, silvestr, chtěla byste je strávit s partnerem? Tak co si najít dočasného partnera na chladné zimní měsíce. Zní to bláznivě? Ve světě už to podle všeho funguje a říká se tomu cuffing season.

Co to je cuffing season?

Cuffing season zatím nemá český překlad, ale velmi zjednodušeně by se to dalo přeložit jako "záložní období" nebo "doba párování", prostě doba, kdy máte dočasného partnera, s nímž ale nepočítáte do budoucna.  V angličtině se tento pojem objevil poprvé v roce 2011 ve slovníku Urban Dictionary a je definován jako podzimní a zimní měsíce, kdy je nám kvůli počasí smutno, tak si hledáme partnera, se kterým bychom toto období přečkali. A na jaře se zase rozejdeme. Možná tento pojem neznáte, ale už jste kolem sebe zažila takové chování? Z velké části je to připisováno tomu, že se blíží vánoční prázdniny, kdy každý touží být někomu nablízku. I singles chtějí mít s kým jít na vánoční večírek, dát si na Štědrý den dárky a políbit se na silvestra. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ani na začátku měsíce nebudete ve svojí kůži. Stále si s sebou nesete křivdu a vyčerpání. Milé Panny, měly byste se dát dohromady, jinak si zkazíte celičký víkend. Zapomeňte na všechno…