Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej?

15. 4. 2019
Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej?
Výroba domácí kosmetiky a používání domácích vychytávek je stále oblíbenější. Na internetu najdete spoustu rad a nápadů, jak pro svoji krásu využít některé suroviny a přípravky. Ne vždy je to ale k prospěchu věci. Co byste určitě neměla používat na pleť?

Jedlá soda

Maska z jedlé sody smíchané s vodou nebo kokosovým olejem vás údajně dokonale zbaví zrohovatělé kůže a dokonce vás omladí. Jenže! Zdánlivě neškodný prášek může na vaší pleti napáchat velké škody! Proč? Přirozené pH vaší pleti je zhruba 4,5 až 5,5 pH, jedlé sody je 9!

Co to znamená? Vysoké pH naruší bariéru vaší pokožky, která brání pleť před bakteriemi. I jedno jediné použití může na vaší pleti zanechat stopy, které sice pouhým okem neuvidíte, ale časem brzy pocítíte. Pravidelná aplikace jedlé sody může způsobit ztrátu vlhkosti a naruší přirozenou rovnováhu pH.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina týdne bude profesně vyrovnanější a případným úkolům se směle postavíte. Stále děláte drobné chybičky, ale to šéfovi nevadí. Hlavně, že se zapojujete do dění ve firmě, právě…

Nejčtenější články

Doporučujeme