Zpěvačka Katy Perry Profimedia

Zpěvačka Katy Perry Profimedia

Katy Perry a Travie McCoy Profimedia
Katy Perry a Travie McCoy Profimedia
Herečka Gwyneth Paltrow Profimedia
Gwyneth Paltrow a Chris Martin Profimedia
16
Fotogalerie

Cyrus, Spears, Perry: Hvězdy, podle nichž vznikly slavné hity. Víte, které?

Být múzou slavnému muzikantovi dokáže zahřát u srdce snad každou ženu. Ne vždy je však hit, který o svých láskách napíšou, lichotkou... Které slavné ženy se staly předlohou pro hity slavných umělců? A které hity podle nich vznikly?

Katy Perry

Ještě předtím, než zpěvačka Katy Perry strávila dva roky v manželství s hercem a muzikantem Russellem Brandem, randila se zakladatelem skupiny Gym Class Heroes Traviem McCoyem. Kapelu proslavil hit Cupid’s Chokehold, na kterém spolupracovala s další slavnou skupinou Fall out Boy. Právě Katy Perry svého bývalého inspirovala k napsání tohoto hitu a v klipu si dokonce zahrála. Zpěvačka mu nezůstala nic dlužná, hrdinou jejího hitu Circle The Drain z alba Teenage Dream je právě Travie.

Poslechněte si píseň Cupid's Chokehold:

Pokračování 2 / 7

Gwyneth Paltrow

Herečka Gwyneth Paltrow byla dlouhých deset let vdaná za zpěváka jedné z nejslavnějších kapel na světě Coldplay Chrise Martina. Podnětem pro napsání hitu Fix You byla pro Martina smrt jeho tchána Bruce Paltrowa. Když se totiž Chris Martin zeptal své ženy Gwyneth, jak by jí mohl po smrti jejího otce pomoci, řekla mu, ať ji obejme, protože jeho láska jí pomůže cítit se lépe. Martin pak pro svou ženu napsal právě píseň Fix You, v níž hraje na klávesy svého zesnulého tchána.

Poslechněte si píseň Fix You:

Pokračování 3 / 7

Ellie Goulding

Blonďatá zpěvačka Ellie Goulding prožila v minulosti poměrně krátkodobý vztah se zpěvákem Edem Sheeranem. Po jejich rozchodu vydal sympatický zrzek album X s hitem Don’t, který pojednává o dívce, jež ho podvedla s jeho kamarádem, zatímco byli všichni ve stejném hotelu. Jak později vyšlo najevo, píseň patřila právě Ellie Goulding, která si na hotelu užívala s členem boybandu One Direction Niallem Horanem.

Poslechněte si píseň Don't:

Pokračování 4 / 7

Kate Hudson

Herečka Kate Hudson si s frontmanem skupiny Muse Mattem Bellamym sice pořídila syna Binghama, ke svatbě ale nikdy nedošlo, protože v roce 2014 slavný pár zrušil svoje zasnoubení. Kate Hudson ale zanechala nesmazatelnou stopu v tvorbě nejslavnější koncertní kapely světa, a to v jedné z jejích nejznámějších skladeb Madness, která vyšla na albu The 2nd Law. Tento hit napsal Bellamy v reakci na hádku, kterou měl se svojí tehdejší partnerkou Kate.

Poslechněte si píseň  Madness:

Pokračování 5 / 7

Britney Spears

Zpěvačka Britney Spears prožívala velkou lásku se zpěvákem Justinem Timberlakem ještě v době, kdy byl členem boybandu N’Sync. V roce 2002 se vydal na sólovou dráhu a pustil do světa své první album s názvem Justified, na němž byl i velký hit Cry Me A River, který napsal právě na konto vztahu s blonďatou zpěvačkou. Ta mu sice zlomila srdce, nicméně song, ke kterému ho inspirovala, vynesl Justinovi cenu Grammy.

Poslechněte si píseň Cry Me A River:

Pokračování 6 / 7

Ariana Grande

Drobná zpěvačka s dětskou tvářičkou byla velkou láskou zpěváka Maca Millera, takže roztoužený love song na sebe nenechal dlouho čekat. V hitu Cinderella, což v překladu znamená Popelka, se Miller vyznává ze své lásky k Arianě. Ta na skladbu později reagovala tak, že se svým fanouškům na Instagramu ukázala v krásné róbě ve stylu Popelky, v níž měla namířeno na udílení cen Grammy. V té době však byl její vztah s Millerem již minulostí.

Poslechněte si píseň Cinderella:

Pokračování 7 / 7

Miley Cyrus

Rebelka Miley Cyrus byla múzou hned dvěma umělcům. V písni Wedding Bells reagoval její bývalý přítel zpěvák Nick Jonas na její zasnoubení s hercem Liamem Hemsworthem, s nímž se mimochodem zpěvačka už stihla rozejít. V klipu se mimochodem objevují záběry z filmu Poslední píseň, kde si oba snoubenci zahráli. A nebyla by to Miley, aby něčím nešokovala. V druhém případě totiž nebyla inspirací pro muže, ale pro ženu. Hit I Kissed A Girl, který proslavil zpěvačku Katy Perry, byl totiž napsán právě o Miley. Jestli se holky doopravdy líbaly, se ale neví.

Poslechněte si píseň I Kissed A Girl:

Doporučujeme

Články odjinud