Ďábel nosí Pradu

25. 10. 2006
Ďábel nosí Pradu
Získala vysněnou práci v New Yorku, to ale ještě nevěděla kdo bude její šéfovou. Pohled do krutého světa módy očima mladičké Andy, která brzy zjistí, že svět se netočí jen kolem šatů a bot.

V závratném světě newyorské módy, kde se velikost S mění v M, včerejší L je už XL a nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli pro New York a tudíž i pro celý svět - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě. včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro nějž by milion mladých žen z New Yorku dokázalo zabít.

Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs. V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání.

Miranda má sice obtočený kolem prstu celý módní svět, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: nehodlá akceptovat neúspěch.

Aby se stala perfektní asistentkou, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele - mluvit jako prvotřídní znalec moderních trendů, chodit jako modelka a už si za žádných okolností neplete Dolceho s Gabbanou. Čím více však vidí očima Mirandy, tím více si uvědomuje, že její svět je strhující, avšak velmi osamělý - a že úspěch někdy vyžaduje velké oběti.

Film Ďábel nosí Pradu je založen na mezinárodním knižním bestselleru spisovatelky Lauren Weisberg, který byl přeložen do 27 jazyků. Sama spisovatelka působila jako asistentka šéfredaktorky módní bible Vogue Anny Wintour. O této skutečnosti se vedly a vedou nekonečné diskuse. Byla Anna předobrazem ďábelské Mirandy? Trocha pravdy na tom zřejmě bude, protože velká šéfka Vogue si nechala nově zařídit svou kancelář, aby v žádném případě nepřipomínala tu filmovou (kterou architekt zařídil podle Anniny).

Ďábel nosí Pradu je skvěle obsazená komedie plná vynikajících herců v čele s Meryl Streep a Anne Hathaway překypující špičkovou módou. Režie se ujal David Frankel, který zkoumal vrtochy módního světa a celebrit již v úspěšném seriálu Sex ve městě. Česká kina promítají Ďábla od 26. října 2006.


Soutěž s filmem Ďábel nosí Pradu

Soutěžíme 3x balíček kosmetiky Manhattan, 3 x balíček péče o boty Kiwi a 3x knížka Ďábel nosí Pradu. Soutěž je ukončena. Vyhrávají: Magdalene, Peslik, sindyy

autor: Simona

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně máte mnoho nápadníků, kteří se o vás ucházejí. Nejdříve vám to imponovalo, teď je to k vzteku. Ale můžete si za to sami! Pokud se vám do vztahu nechce a preferujete jen letní…

Nejčtenější články

Doporučujeme