Dáda Patrasová chce natočit cédéčko pro dospělé

23. 1. 2009
Dáda Patrasová chce natočit cédéčko pro dospělé
Ikona malých capartů Dáda Patrasová (52) uvažuje o tom, zda nenatočí album pro dospělé posluchače. Bylo by plné swingových melodií a možná i jazzu. Materiálu má prý Dáda doma v šuplíku dost.

"Pro dospělé zatím nedělám. Ale věcí na desku pro svoje vrstevníky mám dost. Zatím se mi do toho moc nechce. Dospělí nejsou tak upřímní jako děti a bývají dost falešní. A mně dělá dobře, když dětem mohu udělat radost a vidím jejich bezprostřední odezvu. U dospělých si tou odezvou nejsem až tak jistá," přiznává Korzu Dáda Patrasová.

Jedna ze skladeb, kterou má Dáda nachystanou, se jmenuje Když se usmívám. Písničku napsali Vančura s Ježkem a je Dádinou hlavní favoritkou na "dospělou desku". V záloze má i šansony a swingové melodie. Tady prý může zúročit, co se v herectví naučila.

Dagmar Patrasová a její muž Felix Slováček

Je s podivem, že manžel Patrasové Felix Slováček by se na její nahrávce asi nepodílel.

"Felix má starosti sám se sebou. Asi by to dělali jiní," zamýšlí se Dáda. Na desce by byly jen originály písní. Žádné cover verze by se mezi skladbami neobjevily. Dáda chce pracovat s písničkami, na nichž vyrostla jako mladá dívka v divadle Semafor. K nim ji přivedl Jiří Suchý a jako kamarádku jimi Dádu údajně vzdělával.

"Za to mu musím být hodně vděčná, protože mi tím rozšířil velké obzory," prozrazuje Patrasová.

Dagmar Patrasová s dcerou Aničkou

Jedna z nejúspěšnějších českých interpretek, která prodala během své kariéry přes dva miliony hudebních nosičů, na dětské posluchače rozhodně nezapomíná. Již nyní chystá nové "dětské" album a ráda by se opět objevila v nějaké pěkné pohádce. A nejraději prý v záporné roli.

"Záporné role se hrajou daleko lépe než kladné. Proto jsem nejradši hrála zlou Xenii, nebo rozmazlenou princeznu, která ráčkovala. Miluji i princeznu Koloběžku. Ta byla sice kladná, ale pan Werich ji napsal tak šťavnatě, že ji mám ráda do dneška," říká dcera docenta AMU a sólového harfenisty Karla Patrase.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hlavně se naivně nespoléhejte na to, že vás v kritické situaci, do které se dnes bohužel dostanete, někdo podrží. Když budete od začátku spoléhat jen sami na sebe, tak se z maléru…

Nejčtenější články