Dalibor Gondík v koženém korzetu

27. 4. 2012
Dalibor Gondík v koženém korzetu
Herec a moderátor Dalibor Gondík zosobňuje ideál. Nepostrádá šarm, domácnost mu nespadne na hlavu díky kutilským zkušenostem z pořadu Rady ptáka Loskutáka, ale hlavně umí rozesmát!

Školnímu roku, a tedy i divadelní sezóně, zbývají poslední dva měsíce. Jak se vám v této sezóně daří?

Poslední divadelní sezóny pro mě byly ve znamení neustálého zkoušení. A jsem velice rád, že čtyřikrát jsem zkoušel v Divadle Kalich, kde jsem se po čtrnácti letech v Divadle ABC usadil. Po dvou muzikálech Touha a Johanka z Arku tu hraju v detektivní komedii Splašené nůžky, což je herecký zážitek neopakovatelného charakteru, a v hudební komedii Láska naruby s muzikou skvělého jazzmana Milana Svobody.

Zmínil jste detektivní komedii Splašené nůžky. Tato inscenace je nezvykle postavena na komunikaci jeviště s hledištěm – diváci v ní sami rozhodují o vývoji děje. To jistě přináší spoustu zážitků nejen pro publikum, ale také pro herce...

Na každém představení mě - a nejenom mě - rozesmívá tolik situací. To se opravdu nedá popsat. Ale vzpomínám si na jednu paní v Karlových Varech, která si všechno tak dokonale pamatovala, že nám diváci nevěřili, že není od nás ze souboru a nejezdí s námi jako profesionální "rozesmávačka".

A pozvete nás také na druhou zmíněnou komedii Láska naruby?

Velmi rád, už jen z toho důvodu, že se v ní sešla mimořádná herecká parta. Mými kolegy na jevišti totiž jsou Jana Paulová, Pavel Zedníček, Bob Klepl, Zbyněk Fric, Radka Filásková a Alena Bazalová. Navíc jsem v ní skoro celou dobu v ženských šatech! V krátké době hraju podruhé vlastně ženu. Takže jsem se na začátku smál. Do té doby, než jsem viděl návrh kostýmu.

Na rovinu říkám, že jsem si myslel, že je to nějaká legrace pana režiséra nebo že se zbláznil. Během zkoušek jsem se pořád ptal, kdy mi řekne pravdu. Opakoval stále dokola - ten kostým bude super! Pak přišla kostýmová zkouška a bylo všechno jasné. Týden jsem prožil s žaludeční neurózou a nechtělo se mi vůbec chodit na zkoušky.

O generálkách to bylo nejhorší. Co mě zachránilo? Předpremiéra v moravské Karolínce, kde mi jedna místní dáma řekla, že mi to velmi sluší a její manžel mohl na mě oči nechat. Snad byli opilí, snad to mysleli z legrace, ale ze mě to všechno spadlo a začal jsem se na tu roli těšit a milovat i ten kožený korzet. A dokonce mi ani nevadí, že se musím hodinu před představením líčit. (smích)


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce si chodíte pro peníze a ne za zábavou. Pokud pracujete na home office anebo jste doma s dětmi, vše vám půjde od ruky. Nemusíte totiž poslouchat kritického šéfa, který je stále…